Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Wystartowały Mistrzostwa Polski Kadetek

Wystartowały Mistrzostwa Polski Kadetek

rozgrywki młodzieżowe

W Krzanowicach walkę o Mistrzostwo Polski rozpoczęły kadetki. Rywalizacja rozpoczęła się od spotkań w grupie B. Gospodynie przegrały z Pałacem Bydgoszcz, zaś Sparta wygrała z MKS V LO Rzeszów. W grupie A Gedania pokonała MOS Opole, a Aluprof wygrał z Gwardią Wrocław.

W pierwszym meczu grupy A siatkarki Aluprofu Bielsko-Biała oddały tylko jednego seta rywalkom z Gwardii Wrocław. W wygranych setach bielszczanki wygrywały pewnie, jedynie w drugiej partii gwardzistkom udało się rozegrać końcówkę na swoją korzyść.

W drugim meczu te grupy Gedania Gdańsk nie dała żadnych szans kadetkom z UKS MOS Opole. Młode opolanki szczególnie wysoko poległy w drugiej partii, w której zdobyły zaledwie 12 punktów. W pozostałych dwóch setach także nie miały szans na zwycięstwo.

Grupa A:

Aluprof Bielsko Biała - Gwardia Wrocław 3:1
(25:17, 22:25, 25:15, 25:21)

UKS MOS Opole - Gedania Gdańsk 0:3
(17:25, 12:25, 17:25)

W grupie B siatkarki Sparty Warszawa wygrały 3:1 z ekipą MKS-u V LO Rzeszów. Najlepiej warszawianki zaprezentowały się w ostatniej partii, w której dominowały od samego początku seta i zwyciężyły bardzo wysoko do 13. Z kolei najwięcej emocji przyniosła trzecia partia. Trwała zacięta walka na przewagi, z której zwycięsko wyszły rzeszowianki i dzięki temu w całym meczu wywalczyły chociaż jednego seta.

W drugim meczu gospodynie turnieju miały niewiele do powiedzenia. W dwóch pierwszych setach Pałacanki kontrolowały grę i spokojnie wygrały do 14 i 18. Dopiero w trzecim secie zawodniczki UKS Krzanowice zagrały lepiej i doprowadziły do wyrównanej końcówki. Jednak w walce na przewagi lepsze okazały się bydgoszczanki, które wygrały 28:26.