Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Łukasz Żygadło pozostanie w Itasie Diatec Trentino

Łukasz Żygadło pozostanie w Itasie Diatec Trentino

fot. archiwum

Łukasz Żygadło w następnym sezonie nadal będzie reprezentował barwy drużyny wicemistrza Włoch, Itasu Diatec Trentino. Polski rozgrywający zdecydował się przedłużyć kontrakt z Itasem o kolejny rok.

Po odejściu jednej z największych gwiazd drużyny Nikoli Grbica do Cuneo, Itas Diatec Trentino szukał zawodnika, który uzupełniałby się z nowo sprowadzonym brazylijskim rozgrywającym Raphaelem. Mimo sporej ilości ofert z innych włoskich klubów, Polak posłuchał namów trenera Radostina Stojczewa i pozostanie w Trento na następny sezon. Solidność wicemistrza świata, a także zdolność do natychmiastowego wpasowania się w grę po wejściu z kwadratu rezerwowych skłoniła szkoleniowca wicemistrzów Włoch do zatrzymania polskiego rozgrywającego w szeregach Itasu.

 

Para rozgrywających Raphael i Żygadło jest najlepszą odpowiedzią, jaką mogę dać klubowi po odejściu Nikoli Grbica – mówi trener Itasu. – Mają zupełnie odmienny styl gry, co pozwoli nam zmieniać „skórę” naszej gry w zależności od potrzeb. . 

Jestem bardzo zadowolony, że Łukasz zdecydował się zostać w Trento, ponieważ był i nadal będzie niezmiernie ważnym zawodnikiem dla naszej drużyny – podkreślił bułgarski szkoleniowiec. – W pierwszym roku pobytu we Włoszech niewiele grał, jednak osiągnął znakomity poziom. Jest wielkim profesjonalistą i dobrze zna nasz sposób gry, a także pracy. Będzie walczył o miejsce pierwszego rozgrywającego z Raphaelem i jestem pewien, że będzie miał wiele okazji do zaprezentowania swoich umiejętności na parkiecie.

 

W zeszłym sezonie Żygadło 31 razy pojawiał się na boisku. Zdobył 16 punktów. W starciu z Modeną, 2 listopada 2008 roku zdobył swoją pierwszą i jak na razie jedyną statuetkę MVP w Serie A.

źródło: inf. własna, trentinovolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved