Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ: Iran i Indie z biletem do III rundy

Kwal. do MŚ: Iran i Indie z biletem do III rundy

x - [stare] FIVB

W Iranie dobiegł końca turniej kwalifikacyjny II rundy do Mistrzostw Świata 2010. W azjatyckiej grupie D rywalizowały cztery ekipy, a dwie najlepsze, czyli Iran i Indie, wywalczyły awans do kolejnej rundy.

Siatkarze z Pakistanu ambitnie walczyli w każdym spotkaniu irańskiego turnieju. Na trzy spotkania, dwa kończyły się tie-breakiem. Jednym z nich był mecz z Omanem. Każdy z pięciu setów był niezwykle zacięty. Trzecia i czwarta partia kończyły się walką na przewagi. W piątym secie siatkarze z Pakistanu zdołali odskoczyć na kilka punktów przewagi i dzięki temu spokojnie mogli kontrolować końcówkę i wygrali 15:11. Zajęli jednak ostatecznie 3. miejsce w tabeli i nie zagrają w III rundzie kwalifikacji.

Pakistan – Oman 3:2

(25:23, 22:25, 26:24, 28:30, 15:11)

Bilet do III rundy wywalczyły za to Iran i Indie, które rozegrały między sobą ostatnie spotkanie turnieju. W pierwszym secie górą byli Hindusi, jednak w kolejnych dominowali już gospodarze. Dzięki temu zwycięstwu Irańczycy zakończyli turniej na 1. miejscu.

Iran zagra w III rundzie z Japonią, Koreą Południową oraz zwycięzcą grupy F w dniach 28-30 sierpnia. Hindusi trafili do grupy z Australią, Chinami i zwycięzcą grupy E.

Iran – Indie 3:1

(21:25, 25:19, 25:21, 25:19)