Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ 2010: Czesi rozpoczęli od wygranej

Kwal. do MŚ 2010: Czesi rozpoczęli od wygranej

Czechy

W czeskim Libercu rozpoczął się dziś męski turniej kwalifikacyjny do MŚ 2010. O awans do III rundy walczy pięć ekip. Po pierwszym dniu zadowoleni mogą być gospodarze oraz reprezentacja Belgii.

W czeskim turnieju grają ekipy gospodarzy, Ukrainy, Belgii, Czarnogóry i Finlandii. Finowie w pierwszym dniu pauzowali.

Od zwycięstwa rozpoczęli Belgowie i Czesi. Ci pierwsi pokonali, bez straty seta, siatkarzy z Ukrainy. Jedynie w drugim secie Ukraińcy nawiązali walkę w końcowej fazie. W pozostałych partiach Belgowie kontrolowali przebieg gry i spokojnie wygrywali.

Więcej emocji przyniósł mecz pomiędzy Czarnogórą i Czechami. Czarnogórcy bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie, gdyż w pierwszym secie wygrali 25:23. Później było już nieco gorzej, choć w drugim i czwartym secie doprowadzali do nerwowej końcówki. Czesi mogli być spokojni o wynik tylko w trzeciej partii. Dla Czarnogóry najwięcej punktów zdobył Marko Bojic – 18. Wśród gospodarzy najlepiej punktował Jiri Popelka, który zdobył 21 „oczek”.