Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Wieluniu czterech nowych, czekają na piątego

W Wieluniu czterech nowych, czekają na piątego

x - [stare] Siatkarz Wieluń
fot. archiwum

Beniaminek PlusLigi, Pamapol siatkarz Wieluń, ma już jedenastu zakontraktowanych siatkarzy na przyszły sezon. Jedno miejsce czeka jeszcze na przyjmującego, którym być może będzie Polak występujący w lidze zagranicznej.

Beniaminek PlusLigi Pamapol-Siatkarz Wieluń kompletuje skład na nowy sezon. Po Andrzeju Stelmachu i Marcinie Nowaku wielunianie pozyskali kolejnych dwóch zawodników. Z GTPS Gorzów przyszedł 26-letni przyjmujący Maciej Wołosz . To jeden z lepszych zawodników na tej pozycji w niedawno zakończonym sezonie I ligi. Drugim nowym jest Maciej Kordysz (24 lata). To także przyjmujący, który grał ostatnio w pierwszoligowym Orle Międzyrzecz. W przeszłości reprezentował barwy SPS Zduńska Wola.

 

Wiadomo na pewno, że Zarząd Pamapolu Siatkarz Wieluń zdecydował się na przedłużenie kontraktów z czołowymi zawodnikami minionego sezonu. Będą nimi: atakujący Marcin Lubiejewski i Mikołaj Sarnecki , środkowi: Bartosz Buniak i Maciej Zajder , przyjmujący Michał Błoński , libero Marcin Kryś i rozgrywający Bartłomiej Matejczyk . To jednak z nowo pozyskanymi tylko jedenastu zawodników, podczas gdy skład będzie co najmniej 12-osobowy. 

Klubowi z Wielunia nie udało się pozyskać Piotra Gruszki . – W tej chwili prowadzimy rozmowy z czterema kandydatami na tę pozycję. Wszyscy to gracze z tzw. górnej półki. Jednym z nich jest Polak grający ostatnio w zagranicznej lidze, a trzej pozostali to cudzoziemcy, reprezentanci swoich krajów – powiedział cytowany przez PAP wiceprezes wieluńskiego klubu Adam Dąbrowny .

 


 

Nowi w Wieluniu:

 

Marcin Nowak . To największy siatkarz w Polsce. Mierzy on 215 cm. Popularny "Gustaw" sięga w ataku 350 cm, w bloku łapie piłkę na wysokości 328 cm. Nowak to Mistrz Świata Juniorów z 1994 roku i uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku. Jest on czterokrotnym Mistrzem Polski z AZS Częstochowa. W sezonach 1999-2001 grał we włoskiej Padwie. Urodził się w 1975 roku w Częstochowie. Z Marcinem Nowakiem klubowi sternicy Siatkarza ”flirtowali” już w tamtym sezonie. Podobno był wtedy na kilku treningach w Wieluniu.

 

Andrzej Stelmach . To rozgrywający ostatnio występujący w zespole Domex Tytan AZS Częstochowa. Mierzy 200 cm i podobnie jak Nowak, występował we włoskim zespole Volley Padwa. Grał także na olimpiadzie w Atlancie w 1996 roku oraz w Atenach w 2004 roku. Jest prócz tego czterokrotnym Mistrzem Polski z AZS-em Częstochowa oraz dwukrotnym ze Skrą Bełchatów. Urodził się w 1972 roku. Jego brat, Krzysztof, obecnie trenuje zespół Zaksy Kędzierzyn Koźle. W ataku Andrzej Stelmach sięga 336 cm, w bloku – 318 cm.

 

Maciej Kordysz . Grał ostatnio w pierwszoligowym AZS AWF MOW Orzeł Międzyrzecz. Ten mierzący 196 cm zawodnik wraz z reprezentacją Polski wywalczył w 2003r. srebrny medal Mistrzostw Europy Kadetów. Zdobył też w 2004 r., wraz z zawodnikami AZS Norwid Częstochowa złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W sezonie 2003/04 był zawodnikiem Pamapol-Domex AZS Częstochowa. W sezonie 2004/05 grał w zespole AZS Nysa (PLS). Piłkę uderza na wysokości 344 cm, blok stawia na wysokości 320 cm.

 

Maciej Wołosz . Ostatnio grał w zespole pierwszoligowego GTPS-u Gorzów Wielkopolski. Mierzący 198 cm Wołosz urodził się 1982 roku. Zasięg w ataku – 335 cm, zaś w bloku – 320 cm.

źródło: Dziennik Łódzki, pulswielunia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2017 Strefa Siatkówki All rights reserved