Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Trzecie zwycięstwo Brazylii

Trzecie zwycięstwo Brazylii

Brazylia

Wczorajszego wieczoru reprezentacja Brazylii po raz trzeci wygrała z Niemcami. Po spotkaniu Raul Lozano ogłosił kadrę na eliminacje mistrzostw świata, które odbędą się w Popradzie.

Pierwszego seta pewnie wygrali Brazylijczycy. Szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie i nie dali sobie wyrwać zwycięstwa w tej partii. Kolejne odsłony meczu były już bardziej wyrównane. Niemcy mieli nawet szansę wygrać drugiego seta, jednak Brazylijczycy szybko zniwelowali trzypunktową przewagę i ostatecznie to oni zdobyli 25. punkt. Trzeci set również miał wyrównany przebieg, jednak również wygrali go podopieczni trenera Bernardinho .

Nawet gdyby Brazylijczycy wystawili tu innych zawodników, jakość ich gry byłaby podobna – mówił po meczu Raul Lozano . – Oni nie mają tylko sześciu zawodników. Jesteśmy teraz w innej fazie przygotowań niż Brazylijczycy i będziemy musieli z kilku zawodników zrezygnować. Mamy braki w technicznym i taktycznym przygotowaniu i wciąż musimy nad tym pracować. Gracze, którzy nie zagrają w kwalifikacjach do MŚ, wrócą do drużyny na rozgrywki Ligi Europejskiej. Chciałbym zbudować jakiś krąg zawodników dla reprezentacji, najbardziej szeroki, jak to możliwe.

Czasami rzeczywiście nie mamy pierwszego zespołu, gdy brakuje na przykład Murilo czy Sergio – zgodził się trener reprezentacji Brazylii, Bernardinho . – Dzięki temu też mogę dokonywać zmian i patrzeć na rozwój poszczególnych graczy. Wszyscy ci zawodnicy mogą występować w reprezentacji, chcę stworzyć silną grupę około 20 zawodników.

Niemcy – Brazylia 0:3

(20:25, 23:25, 22:25)

Niemcy: Tischer, Schöps, Andrae, Popp, Böhme, Wiebel, Späth (libero)

Brazylia: Marlon, Joao Paulo, Leandro Vissotto, Leandrao, Sidao, Eder, Mario (libero)

Brazylijczycy wygrali cały towarzyski trójmecz. Poprzednie spotkania zakończyły się wynikami 3:1 oraz 3:0.

Po meczu trener Raul Lozano ogłosił skład kadry Niemiec na kwalifikacje do mistrzostw świata 2010. Turniej kwalifikacyjny zostanie rozegrany w Popradzie (29-31 maja).