Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > World Tour Mysłowice 2009 Open czas zacząć

World Tour Mysłowice 2009 Open czas zacząć

fot. archiwum

Na ten moment kibice siatkówki plażowej w Polsce czekali od dawna. Przez następne sześć dni, Mysłowice staną się światową stolicą beach volley’a, gdzie na Park Słupna zawitają najlepsze męskie duety świata.

Na konferencji prasowej przed rozpoczynającym się jutro turniejem, Supervisor z ramienia FIVB, Sara Seravalli wyraziła zadowolenie z przygotowania imprezy: – Muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolona że mogłam tutaj wrócić, po czterech latach przerwy. Chciałabym pochwalić cały zespół który przygotowuje imprezę, ponieważ poczynili znaczne postępy i wszystko jest na bardzo zaawansowanym poziomie. Jeżeli chodzi o poziom sportowy to ta impreza będzie naprawdę świetnie obsadzona. Będziemy mieli srebrnych medalistów z Pekinu, parę Marcio/Fabio, złotych medalistów z IO w Atenach Ricardo/Emanuela , i medalistów olimpijskich w siatkówce halowej parę Schuil/Nummerdor, no i polskich reprezentantów. Mam nadzieję że Polacy dobrze sobie poradzą i zdobędą najlepsze jak do tej pory wyniki, tutaj w Mysłowicach. Zawód którym się zajmuje daje mi możliwość pracy w Polsce co roku przy organizacji różnych turniejów siatkarskich. Pracowałam w Mysłowicach, Starych Jabłonkach oraz Gdańsku. Byłam w różnych krajach na całym świecie i muszę powiedzieć że zawsze miło wracam do Polski, bo świetnie mi się tu pracuje .

 

Gospodarza – Miasto Mysłowice – reprezentował prezydent Grzegorz Osyra oraz sekretarz Ewelina Muzyk-Dzieża . – To już kolejna impreza siatkarska w Mysłowicach, ale którakolwiek by nie była to będzie dobrze przygotowana i będzie wspaniałym wydarzeniem sportowym. Mam nadzieję że doping i atmosfera, która zawsze jest wspaniała pomoże Polakom – powiedział prezydent. 

Elżbieta Zając , dyrektor turnieju wspomniała także o imprezach towarzyszących podczas turnieju: – Jest to szósta międzynarodowa impreza w siatkówce plażowej w Mysłowicach. Mam nadzieję że wszystko będzie jak najlepsze. Ze swej strony chciałam podziękować wszystkim zaangażowanym w organizacje Chciałabym zaprosić wszystkich, zwłaszcza na sobotę i niedzielę, gdzie będą imprezy towarzyszące dla dzieci, będzie koncert. W niedzielę finały, będzie również ciekawy mecz gwiazd, w którym będą uczestniczyć przedstawiciele kultury, sportu i władz miasta .

 

Przedstawiciel głównego sponsora turnieju, firmy Sport Transfer, Vitali Buzuk życzył powodzenia Polskim parom: – Chciałbym życzyć Reprezentantom Polski wszystkiego najlepszego i sukcesu w tym turnieju .

 

Głos zabrał również Sławomir Robert , trener Reprezentacji Polski: – Jest mi bardzo miło kolejny raz gościć w Mysłowicach, jest to miejsce znaczące dla siatkówki plażowej w Polsce. Myślę że ta impreza będzie najlepszą z tych które były do tej pory. A sądząc po tym jak szczęśliwe jest to miejsce dla siatkówki plażowej, chciałbym aby to miejsce był takim samym również teraz .

 

Na konferencji były również obecne nasze dwie najlepsze pary: Kądzioła/Szałankiewicz oraz Fijałek/Prudel . – Wiele zależy od nastawienia – powiedział Michał Kądzioła. – Wszystko zależy od nas. Jeśli się nastawimy że przegramy, to później bardzo ciężko cokolwiek ugrać. Jeśli nastawiamy się na walkę to wtedy często możemy ukąsić rywali. Jesteśmy jeszcze trochę za daleko od tych z najwyższej półki – dodał.

 

Grzegorz Fijałek pytany o faworytów mysłowickiego World Tour’u nie chciał wskazać konkretnej pary: – Jest bardzo dużo dobrych par. Wszystko będzie zależało od dyspozycji dnia. Można obstawiać reprezentantów kilku krajów. Na pewno Brazylia, Niemcy, Rosja, Amerykanie. To jest czołówka i oni będą się najbardziej liczyć. Chcemy zagrać dwa-trzy dobre mecze a co będzie dalej to zobaczymy .

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved