Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Słowacy pokonali Australijczyków po raz drugi

Słowacy pokonali Australijczyków po raz drugi

Słowacja

Reprezentacja Słowacji rozegrała w sobotę drugi mecz towarzyski z zespołem Australii. Tym razem podopieczni Emanuele Zaniniego zwyciężyli bez straty seta.

Siatkarze ze Słowacji bardzo dobrze rozpoczęli drugie spotkanie z Australią. Po ataku Ogurčáka prowadzili 4:1. Później jednak rywale wyrównali i po bloku na słowackim atakującym prowadzili 8:7. Gra toczyła się równo, a przy stanie 12:11 o czas poprosił trener Zanini . Słowa trenera wyraźnie pomogły zawodnikom, bowiem szybko powiększyli przewagę do stanu 15:11. Słowacy utrzymywali kilkupunktową przewagę do końca seta i wygrali do 19.

W drugim secie początkowo trwała wyrównana walka. W zespole z Australii dobrze spisywał się Roberts. Po akcji Kohúta , który w pierwszym sparingu nie grał, Słowacy wyszli na minimalne prowadzenie 7:6. Od tego momentu gospodarze zaczęli grać coraz lepiej i skutecznie powiększali przewagę. Po akcji Nemeca prowadzili już 18:9, a ostatecznie wygrali tego seta wysoko 25:15.

W trzecim secie trener Zanini dał odpocząć Masnému i Nemcovi . Ich miejsca zajęli Zaťko i Bencz . Partia rozpoczęła się pomyślnie dla Australijczyków. Po akcji White`a prowadzili 6:2. Później jednak gra obu ekip się wyrównała, choć szybko Australijczycy zdołali odzyskać prowadzenie. Podczas II przerwy technicznej mieli czteropunktową przewagę. Gospodarze powoli, ale skutecznie doganiali rywali. Udało im się to po akcji Bencza . Było po 22 i zapowiadała się ciekawa końcówka. Atak Igora Yudina w aut dał Słowakom pierwszą piłkę meczową (25:24). Ostatecznie Słowacy zwyciężyli 27:25.

Słowacja – Australia 3:0

(25:19, 25:15, 27:25)

Słowacja : Masný, Kohút, Joščák, Ogurčák, M. Nemec, L. Diviš st., Pipa (libero) oraz Janušek, Kubš, Zaťko, Bencz, Piovarči

Australia : Zingel, Passier, Yudin, Young, Dekker, Edgar, Tutton (libero) oraz Roberts, White, Thwaite, Alexander

źródło: inf. własna, svf.sk