Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > Rafał Prus poprowadzi siatkarki Stali Mielec?

Rafał Prus poprowadzi siatkarki Stali Mielec?

x - [stare] Stal Mielec
fot. archiwum

Wiele wskazuje na to, że nowym trenerem Stali Mielec będzie Rafał Prus. Dotychczasowy II trener Pronaru Zeto Astwa AZS Białystok był w niedzielę w Mielcu i rozmawiał z działaczami Stali. - Daliśmy sobie jeszcze kilka dni - mówi.

Wracam właśnie z Mielca. Jesteśmy na dobrej drodze do podpisania umowy, ale daliśmy sobie jeszcze kilka dni – powiedział Prus . Zakończenie negocjacji ma nastąpić w najbliższych dniach.

 

Pozytywne wzmocnienia 

Czas nagli, a nowy trener chce mieć wpływ na wzmocnienia zespołu. – Cieszę się, że prezes tak podchodzi do tej sprawy, bo to później trener odpowiada za wyniki – powiedział Rafał Prus.

 

Dotychczasowe nabytki Stali ocenił bardzo pozytywnie. – Sylwia Wojcieska będzie na pewno wzmocnieniem środka. Grała w Kaliszu w przez cały sezon, a zespół spadł, bo miał problemy kadrowe. Dziś w dziewiątkę nie da się już grać przez cały sezon – ocenia Prus. – Dorota Wilk zrobiła duże postępy, zresztą pamiętam ją z meczu przeciwko AZS-owi kiedy przez całe spotkanie godnie zastępowała pierwszą rozgrywającą – dodał.

 

Młode pokolenie

 

Rafał Prus to przedstawiciel młodej fali szkoleniowców. Ma dopiero 33 lata, ale już bogate doświadczenia trenerskie. Przed pracą w Białymstoku samodzielnie prowadził męski zespół Trefla Gdańsk z którym awansował do II i I ligi. Był również II trenerem AZS Politechniki Warszawa, z którym awansował do PLS.

 

Bilans zysków i strat

 

Jeszcze w czwartek kontrakt przedłużyła rozgrywająca Justyna Ordak . Podpis złożyła również Agata Wilk . W Mielcu chętna jest zostać Iwona Niedźwiecka , ale wciąż czeka na decyzję gdzie zagra jej partner szczypiornista Łukasz Kandora.

 

Trwają też rozmowy z dwiema środkowymi. Jedną z nich jest Ukrainka Ziemcowa , druga to siatkarka młodego pokolenia. Działacze wciąż rozmawiają z libero Agatą Durajczyk . Przypomnijmy, że mielecki klub opuszczają Karolina Olczyk, Małgorzata Skorupa, Anna Związek, Paulina Dutkiewicz i Katarzyna Zaroślińska .

 

*Autorem tekstu jest Tomasz Leyko

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ORLEN Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2017 Strefa Siatkówki All rights reserved