Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Okres roztrenowania w Kędzierzynie-Koźlu

Okres roztrenowania w Kędzierzynie-Koźlu

fot. archiwum

Już od dobrych kilku tygodni znamy końcową klasyfikację tegorocznych rozgrywek PlusLigi. Jednak dla trenerów i zawodników sezon się jeszcze nie skończył. Teraz przyszedł czas na okres przejściowy, czyli roztrenowanie.

Po sezonie organizmy siatkarzy potrzebują wyciszenia. Pamiętajmy, że w trakcie rozgrywek mają oni dość spore obciążenie treningowe i nagła przerwa nie jest dla nich dobra. To mógłby być dla ich organizmów szok, gdyby po okresie ciężkiej, solidnej pracy zrobić od razu taką przerwę – mówi drugi szkoleniowiec ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Andrzej Kubacki , pod którego okiem od poniedziałku 18 maja trenują kędzierzyńscy zawodnicy. – Do końca maja mamy okresy przejściowy na własnych obiektach. Po nim siatkarze dostaną urlopy i znowu w takim gronie spotkamy się 17 sierpnia – kontynuuje trener.

 

W trakcie roztrenowania zawodnicy nie pracują już nad elementami siatkarskimi. Zajęcia odbywają się na piasku bądź w siłowi. – Mamy swój tok pracy, który zdecydowanie różni się od tego w trakcie trwania sezonu. Teraz skupiamy się na ćwiczeniach uzupełniających: siłowych i takich które mają za zadanie przygotować organizmu do urlopu. Podstawową różnicą okresu przejściowego od normalnego treningu jest przede wszystkim brak siatkówki. Po tak długim sezonie zawodnicy mają jej po prostu dosyć. Fakt, mamy zajęcia z piłkami, ale na boisku z piasku. To nie jest moment, żeby pracować nad elementami siatkarskimi – podkreśla Kubacki. 

W posezonowym treningu nie bierze udziału cała drużyna. Brakuje zawodników powołanych do reprezentacji, tych którzy wymagają rehabilitacji i zawodników wolnych, czyli takich którym skończyły się kontrakty. – Praktycznie są wszyscy zawodnicy. Brakuje dwóch Kanadyjczyków, którzy są już u siebie w kraju, Sławomira Szczygła, który jest już zawodnikiem wolnym i nie chcieliśmy mu komplikować sytuacji. On musi teraz pozałatwiać swoje sprawy. Pozostali siatkarze są albo w reprezentacji albo skończyły im się kontrakty – mówi trener.

 

Na wakacje, które rozpoczną się już od początku czerwca, zawodnicy ZAKSY dostaną „zadanie domowe”. – W okresie wakacyjnym siatkarze nie mogą całkowicie odstawić ruchu. Dlatego ich odpoczynek na pewno nie będzie bierny. Potrzebują i prewencji i rehabilitacji. Na okres wakacji każdy z nich otrzyma indywidualne zadania do realizacji, będą to głównie ćwiczenia, które kładą akcent na wytrzymałość organizmu – kończy Andrzej Kubacki.

 

* Autorem tekstu jest Dominika Kwiek (www.mostostal-azoty.pl)

źródło: mostostal-azoty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved