Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ 2010: Wyniki 5. dnia turnieju w Mozambiku

Kwal. do MŚ 2010: Wyniki 5. dnia turnieju w Mozambiku

x - [stare] Mistrzostwa świata (K) 2010

Za nami żeński turniej kwalifikacyjny II rundy do Mistrzostw Świata 2010 rozgrywanego w Mozambiku. Na koniec zespół Mauritiusu pokonał Zimbabwe 3:0, a Republika Południowej Afryki pokonała Mozambik.

W ostatnim dniu turnieju w Mozambiku reprezentacja Mauritiusu pokonała Zimbabwe bez straty seta. W pierwszym i trzecim secie siatkarki z Zimbabwe nie miały nic do powiedzenia, przegrały bardzo wysoko do 9 i 7. Jedynie w drugiej partii można się było dopatrzeć momentów wyrównanej walki.

Mauritius – Zimbabwe 3:0

(25:9, 25:18, 25:7)

Zwycięstwo odniosła także reprezentacja RPA, choć wygrana 3:0 nad Mozambikiem nie była łatwa. Wprawdzie w pierwszym i trzecim secie zwycięstwo RPA było niezagrożone, jednak w drugim secie mało zabrakło, aby zwyciężyły gospodynie.

RPA – Mozambik 3:0

(25:15, 28:26, 25:17)

Awans do III rundy wywalczyły zespoły Mauritiusu i RPA.