Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ 2010: Wyniki 5. dnia turnieju na Jamajce

Kwal. do MŚ 2010: Wyniki 5. dnia turnieju na Jamajce

x - [stare] FIVB

Za nami męski turniej kwalifikacyjny II rundy do MŚ 2010 na Jamajce. W niedzielę rozegrano spotkania decydujące o klasyfikacji. Na 1. miejscu turniej zakończyli Meksykanie, którzy pokonali reprezentację Bahamów 3:0.

Spotkanie o 1. miejsce nie miało jednak wpływu na to, która z ekip awansuje do III rundy kwalifikacji. Zarówno Meksyk, jak i Bahamy wywalczyły to sobie, wygrywając spotkania półfinałowe. W finale turnieju nie było żadnych emocji. Siatkarze Meksyku odprawili swoich rywali z kwitkiem. Siatkarze Bahamów jedynie w trzecim secie zdobyli więcej niż 15 punktów.

Meksyk – Bahamy 3:0

(25:13, 25:14, 25:16)

W meczu o 3. miejsce było zdecydowanie więcej emocji niż w finale. Ani siatkarze Jamajki, ani Haiti nie chcieli zakończyć imprezy na miejscu niższym niż trzecie. A jednak po zacięty i wyrównanym spotkaniu udało się to gospodarzom.

Jamajka – Haiti 3:1

(25:22, 25:23, 22:25, 25:18)

Zwycięzca niedzielnego spotkania, czyli zespół Meksyku zagra w turnieju III rundy w grupie G (6-11 lipca) w Portoryko, zaś reprezentacja Bahamów wystąpi w grupie H na Kubie (12-17 sierpnia).