Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Finał SCD: Cypryjki odniosły sukces

Finał SCD: Cypryjki odniosły sukces

CEV Europejska Federacja

W niedzielę zakończył się żeński turniej Dywizji Małych Państw. Podczas ostatniego dnia triumfowały zespoły Cypru i San Marino. Reprezentantki Cypru, dzięki najlepszemu stosunkowi setów, wygrały także cały turniej.

Dopiero trzeci dzień rywalizacji turnieju finałowego Dywizji Małych Państw przyniósł rozstrzygnięcie, która z drużyn otrzyma szansę gry w kwalifikacjach do ME 2011.

Reprezentacja Cypru rozpoczęła mecz z Luksemburgiem od dość gładkiej porażki w pierwszym secie. Bardzo szybko jednak Cypryjki wzięły się w garść i w drugiej partii rewelacyjnie zrewanżowały się przeciwniczkom, wygrywając do 12. Wysoka wygrana dodała im wiary, zaś rywalki nieco "stanęły". Cypryjki do końca meczu prowadziły grę i ostatecznie wygrały 3:1. Ta wygrana oraz wysokie zwycięstwo nad Liechtensteinem pozwoliły im zająć 1. miejsce.

Cypr – Luksemburg 3:1

(22:25, 25:12, 25:20, 25:15)

Zaledwie dwa sety gorsze okazały się od Cypryjek reprezentantki San Marino. Mimo wygranej 3:1 dla ekipą gospodyń nie zwyciężyły w finale SCD. Spotkanie pomiędzy San Marino a Liechtensteinem przebiegało podobnie jak pomiędzy Cyprem a Luksemburgiem. Pierwszego seta wygrały gospodynie, jednak w kolejnych partiach lepsze okazały się rywalki. W tym pojedynku jednak nie było łatwo wygranych setów. Trzecia i czwarta partia to bowiem wyrównana walka do samego końca.

San Marino – Liechtenstein 3:1

(19:25, 25:19, 25:22, 25:23)