Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Puchar ulicy Piotrkowskiej

Puchar ulicy Piotrkowskiej

Łódź

W dniu 23.05.2009 na Janowie rozegrany został I Turniej XIII cyklu o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi w Siatkówce Plażowej. To najstarsze w mieście zawody plażówki znane również pod nazwą „Pucharu ulicy Piotrkowskiej”.

W tym sezonie organizacją turniejów zajmuje się Klub Sympatyków Piłki Siatkowej we współpracy z Ogniskiem TKKF Dzikusy przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi. Nowa formuła zawodów, a przede wszystkim zaproponowany przez organizatorów system gry z satysfakcjonującą ilością zaplanowanych spotkań dla każdego z zespołów sprawił, że w turnieju wystąpiła rekordowa ilość 37 par. Obok siebie startowali zarówno łódzcy amatorzy tej dyscypliny, jak i czołowi zawodnicy naszego kraju oraz reprezentanci Polski, dla których udział w turnieju był jednym z etapów przygotowań do rozpoczynającego się w najbliższym tygodniu World Tour 2009 w Mysłowicach. Kibice mieli okazję zobaczyć w grze m.in. Grzegorza Klimka (reprezentanta Polski, brązowego medalistę Mistrzostw Europy do lat 23), Rafała Matusiaka (brązowego medalistę Mistrzostw Polski), Piotra Kantora, Bartosza Łosiaka, Jakuba Buckiego (reprezentantów młodzieżowej kadry Polski). Gościem turnieju był trener męskiej reprezentacji Polski siatkarzy plażowych p. Sławomir Robert. W podwójnej roli zawodnika i trenera wystąpił także trener młodzieżowych reprezentacji Polski p. Andrzej Piotrowski.

Zwycięzcami I turnieju została najbardziej utytułowana para Grzegorz Klimek / Rafał Matusiak, która w finale pokonała 2:0 drużynę Piotr Kantor / Bartosz Łosiak. W meczu o III miejsce para Robert Żuchowski / Jakub Bucki pokonała 2:1 łódzki duet Andrzej Piotrowski / Jakub Chojecki.

Organizatorzy nagrodzili też dodatkowymi upominkami najmłodszego (16 lat) i najstarszego (43 lata) uczestnika turnieju.