Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE kobiet: Zwycięstwo Francji i Rumunii

LE kobiet: Zwycięstwo Francji i Rumunii

Liga Europejska

W sobotę w grupie B rozegrano dwa spotkania. Francja zmierzyła się z Wielką Brytanią, a Rumunia z Turcją. Oba mecze zakończyły się wynikiem 3:0. Ze swych pojedynków zwycięsko wyszła Francja oraz Rumunia.

Wczorajsze starcie pomiędzy Francją i Wielką Brytanią było meczem inauguracyjnym dla obu zespołów. Podopieczne Fabrice’a Viala potrzebowały tylko trzech setów, aby pokonać swoje rywalki. Francuzki rozpoczęły pierwszą odsłonę dosyć niepewnie, szybko jednak wypracowały sobie bezpieczną, trzypunktową, przewagę (5:2). Brytyjki podjęły jeszcze walkę w końcówce pierwszej partii, było to jednak za mało, aby pokonać gospodynie. Drugi i trzeci set był słaby w wykonaniu "Wyspiarek". Popełniały liczne błędy własne, w efekcie czego Francja w bardzo łatwy sposób odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Europejskiej.

Oba zespoły rozegrają mecz rewanżowy dzisiaj, w niedzielę 24 maja, o godzinie 18.00 miejscowego czasu.

Francja – Wielka Brytania 3:0

(25:22; 25:12; 25:11)

Fabrice Vial (trener Francji): – Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że był to dla nas bardzo łatwy mecz. W pierwszym secie moje zawodniczki były zdenerwowane, dziewczynom brakował trochę cierpliwości. Jestem zadowolony z występu Maeve Orle . Zaliczyła dzisiaj naprawdę bardzo dobry występ, była skuteczna już od pierwszej piłki.

W sobotę swoje drugie zwycięstwo odniosła reprezentacja Rumunii. Po piątkowym, bardzo zaciętym spotkaniu, przyszła kolej na stosunkowo szybką wygraną. Podopieczne Bogdana Pawła pokonały swoje rywalki 3:0. Wyrównane były tylko dwie pierwsze odsłony meczu, kontrolowane jednak cały czas przez zawodniczki z Rumunii. Gospodyniom dopisywał świetny humor po piątkowej wygranej, co przełożyło się na ich sposób i jakość gry. Pewnie kończyły każdą piłkę, Turczynki natomiast popełniały sporo błędów własnych. Zespół Aleksandro Chiappiniego prowadził wyrównaną walkę tylko w dwóch pierwszych odsłonach. Trzeci set, przegrany do 12, był jednak bardzo słaby w ich wykonaniu.

Rumunia – Turcja 3:0

(25:22, 25:23, 25:12)

Pozytywnym epizodem było złożenie życzeń i wręczenie kwiatów przez rumuński zespół jednej z zawodniczek reprezentacji Turcji, Pelin Celik . – Po pierwsze chciałabym bardzo serdecznie podziękować rumuńskiej drużynie za życzenia i kwiaty. Prawdą jest, że marzyłam o nieco innym scenariuszu dla swojej ekipy. Gratuluję jednak Rumunkom wygranej. Dziewczyny grały z dużym entuzjazmem, dzielnie walczyły o każdą piłkę i w pełni zasłużyły na ten sukces . – powiedziała po spotkaniu sobotnia solenizantka

Aleksandro Chiappini (trener Turcji): – Rumunki wykorzystały nasze błędy. Dodatkowo świetnie radziły sobie w elemencie bloku. Zasłużyły na to zwycięstwo. My natomiast rozegraliśmy bardzo słaby mecz i nie zmienią tego nawet dwa wyrównane sety .

Claudia Garilescu (kapitan Rumunii): – Dwie pierwsze odsłony były dla nas dosyć trudne. Wczorajsze zwycięstwo bardzo nam jednak pomogło. Świadomość piątkowej wygranej dodała nam pewności siebie .

Bogdan Paweł (trener Rumunii): – Dzisiejszy mecz wcale nie był łatwiejszy niż ten piątkowy. Wyszliśmy z myślą o zwycięstwie i tak też się stało. Serwowaliśmy bardzo dobrze i to nam pomogło .