Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ 2010: Wyniki 4. dnia turnieju w Mozambiku

Kwal. do MŚ 2010: Wyniki 4. dnia turnieju w Mozambiku

x - [stare] Mistrzostwa świata (K) 2010

Za nami czwarty dzień żeńskiego turnieju kwalifikacyjnym II rundy do Mistrzostw Świata 2010 rozgrywanego w Mozambiku. Reprezentacja Suazi pokonała Zimbabwe, zaś Mauritius wygrał z reprezentacją gospodyń.

Siatkarki z Suazi odniosły pierwsze zwycięstwo w turnieju. Bez większych problemów pokonały reprezentację Zimbabwe, która okazuje się najsłabszym zespołem tej imprezy. Jedynie w trzecim secie zawodniczki Zimbabwe osiągnęły granicę 20 punktów. W dwóch wcześniejszych Suazi spokojnie kontrolowały sytuację i ich zwycięstwo było zupełnie niezagrożone.

Zimbabwe – Suazi 0:3

(15:25, 17:25, 20:25)

Siatkarki Mauritiusu, po zwycięstwie nad Mozambikiem, wysunęły się nieznacznie na prowadzenie w tabeli turnieju. Spotkanie było o tyle ciekawe, gdyż nie trwało tylko trzy sety. Najciekawsza była druga partia, w której zagrano na przewagi, a zwyciężyły w niej gospodynie 26:24.

Mozambik – Mauritius 1:3

(16:25, 26:24, 22:25, 18:25)