Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ 2010: Wyniki 4. dnia turnieju na Jamajce

Kwal. do MŚ 2010: Wyniki 4. dnia turnieju na Jamajce

Męski turniej kwalifikacyjny II rundy do MŚ 2010 na Jamajce powoli dobiega końca. Wczoraj rozegrano spotkania półfinałowe. Siatkarze Bahamów pokonali gospodarzy, zaś Meksykanie gładko wygrali z reprezentacją Haiti.

W pierwszym półfinale gospodarze turnieju ulegli siatkarzom z Bahamów 1:3. Jamajczycy byli lepsi jedynie w pierwszym secie, którego wygrali dość gładko. W pozostałych partiach grę zaczęli kontrolować rywale, choć w trzeciej i czwartej partii w końcowej fazie nie brakowało emocji.

Jamajka – Bahamy 1:3

(25:19, 18:25, 22:25, 22:25)

Siatkarze z Meksyku okazali się zbyt trudnym rywalem dla reprezentacji Haiti. W dwóch pierwszych setach wygrali bardzo łatwo. Nieco więcej emocji przyniosła trzecia partia, w której siatkarze z Haiti "ugrali" 20 punktów.

Meksyk – Haiti 3:0

(25:16, 25:16, 25:20)

Zespoły, które zajęły ostatnie miejsca w swoich grupach zagrały wczoraj o rozstawienie końcowe. Reprezentacja St.Lucii okazała się o wiele lepsza od Wysp Kajmańskich. W każdym setów siatkarze z St.Lucii wypadali o klasę lepiej.

Wyspy Kajmańskie – St.Lucia 0:3

(11:25, 15:25, 14:25)