Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ 2010: Kazachstan pokonuje Tajwan

Kwal. do MŚ 2010: Kazachstan pokonuje Tajwan

x - [stare] FIVB

W turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata 2010 na Tajwanie, gospodarze ulegli Kazachstanowi 0:3. Mimo iż wynik tego nie odzwierciedla, spotkanie było wyrównane.

W pierwszym meczu spotkały się zespoły, które do tej pory nie wygrały nawet seta. Drużyna ze Zjednoczonych Emiratów Arabskim wgrała dwa pierwsze sety. W trzeciej partii wygrał zespół Tonga, w dużej mierze, dzięki Johnowi H. Alatinowi . Jednak siatkarskie powiedzenie, kto prowadząc 2:0, nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3, nie sprawdziło się. Siatkarze z Półwyspu Arabskiego wzięli drugi oddech, wygrali i ostatecznie zajęli trzecie miejsce w tabeli.

Tonga – Zjednoczone Emiraty Arabskie 1:3

(19:25, 23:25, 25:22, 20:25)

Ciekawszy był mecz dwóch niepokonanych jak dotąd drużyn. Gospodarze zmierzyli się z Kazachstanem. Faworytem byli podopieczni Grenadijsa Parsinsa , jednak Tajwańczycy grali u siebie. Mecz stał na wysokim poziomie i był niezwykle wyrównany. Więcej szczęścia i zimnej krwi w końcówkach pierwszej i trzeciej partii mieli Kazachowie. Wygrali 3:0 i zajęli pierwsze miejsce w turnieju.

Tajwan – Kazachstan 0:3

(27:29, 18:25, 24:26)