Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Słowacy wygrali pierwszy sparing z Australią

Słowacy wygrali pierwszy sparing z Australią

Słowacja

Siatkarze Słowacji w ramach przygotowań do turnieju kwalifikacyjnego do MŚ 2010 rozgrywają spotkania towarzyskie. W piątek, w pierwszym z dwóch sparingów, Słowacy pokonali siatkarzy z Australii 3:1.

Początek pierwszego seta był dosyć wyrównany, Słowacy prowadzili niewielką ilością punktów. Dopiero przed drugą przerwą techniczną gra gospodarzy spotkania nabrała tempa. Po bloku Joščáka Słowacy prowadzili 16:10. Świetne zagrywki Piovarča sprawiły, że przewaga ekipy słowackiej rosła bardzo szybko. Ostatecznie wygrali tego seta 25:15.

W drugim secie Słowacy kontynuowali dobrą passę. Prowadzili już nawet 17:10. Wtedy jednak bardzo dobrze zaczęli grać Australijczycy, doprowadzając do stanu 18:20. Trener Zanini poprosił o czas. Oba zespoły rozegrały zaciętą końcówkę na przewagi. Szczęście tym razem uśmiechnęło się do gości z Australii, którzy wygrali 26:24.

Sportowa złość Słowaków miała świetne przełożenie na ich grę. Trzecią partię rozpoczęli bowiem prowadzenie 5:0. W tej partii nic nie było w stanie zagrozić prowadzeniu gospodarzy. Bez żadnych problemów wygrali 25:16.

W czwartej partii Słowacy kontynuowali dobrą grę. Prowadzili 4:0, a następnie, po bloku pary Diviš-Joščák , było już 7:1. Wtedy jednak do gry Słowaków wkradło się nieporozumienie i błędy własne, co skrzętnie wykorzystali Australijczycy. Podczas II przerwy technicznej gospodarze prowadzili tylko jednym punktem. Do końca seta gra była wyrównana. Ostatni punkt meczu podarował Słowakom Edgar , który popsuł zagrywkę.

Drugi mecz towarzyski zostanie rozegrany dziś o godzinie 19:00.

Trener Emanuele Zanini przyznał po meczu, że był to dla jego ekipy bardzo dobry test. Powiedział również, że jego siatkarze muszą popracować nad trudnymi momentami, które przydarzyły im się w drugim i czwartym secie. – Zawodnicy dobrze reagowali w nerwowych sytuacjach, pod tym względem jestem spokojny .

Słowacja – Australia 3:1

(25:15, 24:26, 25:16, 25:23)

Słowacja : Masný, Piovarči, Joščák, Ogurčák, M. Nemec, L. Diviš st., Pipa (libero) oraz Zaťko, Kubš, Janušek, Bencz

Australia : Zingel, Roberts, Passier, Yudin, Young, Edgar, Tutton (libero) oraz Dekker, Alexander, Bawden, Thwaite

źródło: inf. własna, svf.sk