Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Nikola Grbić: Kierowałem się rozsądkiem

Nikola Grbić: Kierowałem się rozsądkiem

liga włoska (M)
fot. archiwum

Nikola Grbić, rozgrywający obecnego wicemistrza Włoch opuszcza drużynę Itas Diatec Trentino. Serbski siatkarz od nowego sezonu będzie bronił barw Bre Banca Lannutti Cuneo. Grbić spędził w Trentino dwa lata.

Uznawany za jednego z najlepszych rozgrywających świata, Serb nie pierwszy raz związał się z drużyną z Cuneo. Już w latach 1997–1999 grał w tym klubie. – To były moje pierwsze doświadczenia, jako pierwszego rozgrywającego. Wtedy zaczynałem odnosić moje pierwsze międzynarodowe sukcesy, wspólnie ze świetną grupą – wspomina Grbić .

 

Spędziłem w Trentino dwa cudowne lata. Gdy przybyłem do tego klubu nie myślałem, że praca w nim będzie tak owocna i przyniesie tak wiele sukcesów – mówi Grbić . – Zmieniając klub kierowałem się rozsądkiem. Cuneo zagwarantowało mi trzyletni kontrakt, chciałbym zakończyć karierę, grając w siatkówkę na najwyższym poziomie – dodaje serbski rozgrywający. 

Miasto już znam i bardzo mi się podobało, gdy przebywałem tam po raz pierwszy. Teraz z pewnością będzie mi się równie podobało, zwłaszcza gdy przeniesiemy się tam we wrześniu z całą rodziną – opowiada.

 

W tym sezonie Cuneo w trzech meczach uległo w półfinałach już byłej drużynie Grbića – Itas Diatec Trentino. Jego zmiennikiem był polski rozgrywający, Łukasz Żygadło.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2017 Strefa Siatkówki All rights reserved