Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ 2010: Wyniki 3. dnia turnieju w Mozambiku

Kwal. do MŚ 2010: Wyniki 3. dnia turnieju w Mozambiku

x - [stare] Mistrzostwa świata (K) 2010

Za nami trzeci dzień żeńskiego turnieju kwalifikacyjnym II rundy do Mistrzostw Świata 2010 rozgrywanego w Mozambiku. Reprezentacja Republiki Południowej Afryki pokonała Suazi, zaś Mozambik bez przeszkód pokonał Zimbabwe.

Faworytki turnieju, siatkarki RPA, bez straty seta pokonały rywalki z Suazi. Te jednak w pierwszym secie zaprezentowały bardzo dobrą grę i doprowadziły do walki na przewagi. Ostatecznie w końcówce lepsze okazały się siatkarki z RPA, które wygrały 26:24. Być może porażka w pierwszej partii podłamała zawodniczki z Suazi, które w dwóch kolejnych setach nie zagrały już tak dobrze i całkowicie oddały kontrolę nad grą swoim rywalkom.

Republika Południowej Afryki – Suazi 3:0

(26:24, 25:16, 25:12)

Gospodynie turnieju miały nieco łatwiejsze zadanie. Mecz z Zimbabwe wygrały 3:0, jednak rywalki w żadnym z setów nie sprawiły im większych problemów. Tylko w trzeciej partii przekroczyły granicę 20 punktów, ale także wtedy gospodynie kontrolowały końcowe piłki i spokojnie wygrały do 21.

Mozambik – Zimbabwe 3:0

(25:15, 25:10, 25:21)