Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Finał SCD: Zwycięstwa Liechtensteinu i San Marino

Finał SCD: Zwycięstwa Liechtensteinu i San Marino

CEV Europejska Federacja

Wczoraj w Liechtensteinie rozpoczął się żeński finał Dywizji Małych Państw (SCD). W pierwszym dniu zmagań triumfowały reprezentacje gospodyń oraz San Marino. Zwycięzca całego turnieju weźmie udział w kwalifikacjach do ME 2011.

Siatkarki Liechtensteinu rozpoczęły finałowy turniej od wygranej 3:1 nad ekipą Luksemburga. Mecz był jednak zacięty i nerwowy, dwa sety kończyły się walką na przewagi. Ciężka batalia toczyła się między obiema drużynami już w pierwszym secie. Był on szczęśliwy dla siatkarek z Luksemburga. W kolejnych partiach wygrywały już gospodynie. Najwięcej emocji przyniósł trzeci set, w którym siatkarki Liechtensteinu wygrały 28:26.

Liechtenstein – Luksemburg 3:1

(24:26, 25:18, 28:26, 25:22)

W drugim spotkaniu triumfowały siatkarki San Marino, które po pięciosetowym boju pokonały Cypr. Mecz lepiej rozpoczął się dla reprezentantek Cypru, które pierwszego seta wygrały do 21. Później zespoły wygrywały sety na przemian, aż doszło do tie-breaka, który okazał się najbardziej zacięty. Obie ekipy walczyły punkt za punkt i dopiero przy stanie 14:14 siatkarkom z San Marino udało się zdobyć decydujące dwa punkty.

Cypr – San Marino 2:3

(25:21, 20:25, 25:21, 23:25, 14:16)

W drugim dniu rywalizacji zagrają: Liechtenstein z Cyprem oraz Luksemburg z San Marino.