Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Wieczorek przez rok z Delectą Bydgoszcz

Tomasz Wieczorek przez rok z Delectą Bydgoszcz

fot. archiwum

Delecta Bydgoszcz pozyskała kolejnego zawodnika. W ostatnich dniach roczny kontrakt podpisał Tomasz Wieczorek, grający na pozycji środkowego bloku. Zawodnik jest wychowankiem bydgoskiego klubu.

W sezonie 2007/2008 mający 198 cm wzrostu Wieczorek bronił barw KS Poznań. Przez ostatni rok nie przynależał do żadnego klubu. Trenował za to z zespołem z Bydgoszczy. 27-letni zawodnik jeszcze w barwach Delecty awansował z tą drużyną do najwyższej klasy rozgrywkowej.

 

Jako zawodnik Politechniki Warszawskiej w Polskiej Lidze Siatkówki rozegrał 10 spotkań. 

Szybko się dogadaliśmy i dołączę do zespołu. Cieszę się, że zagram w rodzinnym mieście – mówi Wieczorek. Nie będzie on jednak podstawowym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Waldemara Wspaniałego. Razem z Grzegorzem Kokocińskim ma być zmiennikiem duetu Wojciech JurkiewiczMichal Cerven.

 

Pozyskanie Wieczorka nie kończy zakupów Delekty. Praktycznie przesądzone jest już przejście nad Brdę rozgrywającego reprezentacji Polski Pawła Woickiego. Wiadomo już, że zawodnik rozwiąże swoją umowę z Resovią Rzeszów i zwiąże się z bydgoskim klubem.

 

Działacze nadal też szukają zawodnika na pozycję przyjmującego. Być może zastąpi on Martina Sopko, który zastanawia się nad przejściem do jednego z klubów ligi tureckiej.

źródło: bksch-delecta.pl, gazeta.pl, inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved