Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE kobiet: Zwycięstwo Rumunii na inaugurację rozgrywek

LE kobiet: Zwycięstwo Rumunii na inaugurację rozgrywek

Liga Europejska

W pierwszym w historii meczu Ligi Europejskiej kobiet, Rumunki pokonały Turczynki 3:2 po niezwykle pasjonującym spotkaniu. Obydwie ekipy zmierzą się ponownie jutro o godzinie 17.30 miejscowego czasu.

Turcja była na prowadzeniu dwukrotnie, wygrywając gładko pierwszego seta a potem prowadząc 2:1, ale rywalki potrafiły wrócić do gry i pokazać zachwycającą grę w tie-breaku. W piątej partii miejscowe dość szybko wyszły na prowadzenie 4:1, ale Turczynki doprowadziły do remisu 10:10. Skuteczne ataki w końcówce dały zasłużone zwycięstwo 15:12 gospodyniom.

Rumunia – Turcja 3:2

(14:25, 25:20, 15:25, 25:18, 15:12)

Po meczu powiedzieli:

Pelin Celik (kapitan Turcji): – Mamy dużo młodych zawodniczek i one czują, że stawka jest wysoka. Próbowałyśmy wygrać decydującego seta, ale nasz brak międzynarodowego doświadczenia był w pełni odczuwalny i widoczny .

Claudia Gavrilescu (kapitan Rumunii): –Nie spodziewałyśmy się, że wygramy ten mecz. Było ciężko, ale z odrobiną szczęścia udało nam się sięgnąć po wygraną .

Alessandro Chiappini (trener reprezentacji Turcji): – Jak powiedziałem przed meczem, przyjechałem do Konstancy z drużyną, która nie jest zbyt doświadczona. Mam nadzieję, że ta porażka posłuży jako dobra lekcja dla moich zawodniczek .

Bogdan Paul (trener reprezentacji Rumunii): –Byłem zdenerwowany, ale drużyna pomogła mi pozbyć się tego napięcia. Mamy tutaj zupełnie inny skład w porównaniu z tym, który grał w kwalifikacjach do mistrzostw świata w Gabrowie w zeszłym tygodniu i na te rozgrywki mamy zawodniczki, które nie mają doświadczenia. Z turecką reprezentacja przyjechało wielu jej kibiców i czułem się jakby mecz rozgrywany był w Turcji .