Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Czesi sparują ze Słoweńcami

Czesi sparują ze Słoweńcami

Czechy

W pierwszym z trzech spotkań towarzyskich rozgrywanych w Jabłońcu nad Nysą, Słoweńcy 3:1 pokonali reprezentację Czech. Obie drużyny przygotowują się do kwalifikacji do mistrzostw świata, które rozpoczną za tydzień.

Słoweńcy, którzy podobnie jak Czesi wezmą udział we wrześniowych mistrzostwach Europy na przewagi wygrali trzy sety, odnosząc tym samym zwycięstwo w pierwszym z zaplanowanych trzech meczów sparingowych. – Był to doskonały mecz ze szkoleniowego punktu widzenia. Rywal prezentuje podobną siatkówkę do naszych grupowych przeciwników – mówi trener reprezentacji Czech, Zdenek Hanik. – Wyraźnie wygraliśmy jednego seta, w trzech byliśmy minimalnie słabsi – dodaje. Kolejne spotkanie dzisiaj popołudnie, trzeci mecz rozegrany zostanie w sobotę.

Czechy – Słowenia 1:3

(27:29, 25:17, 24:26, 23:25)

źródło: idnes.cz, inf. własna