Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Argentyńczycy oficjalnie zainaugurowali „Erę W”

Argentyńczycy oficjalnie zainaugurowali „Erę W”

fot. archiwum

"Era W" - bo takim kryptonimem Argentyńczycy ochrzcili czas nadziei na sukcesy reprezentacji mężczyzn, po objęciu jej sterów przez Javiera Webera - rozpoczęta. Kadra Argentyny już od 28 kwietnia pilnie trenuje przed obecnym sezonem.

Argentyńczycy pracowani na zgrupowaniu pod okiem Javiera Webera już od 28 kwietnia. Od prawie dwóch tygodni, na zgrupowaniu w Argentynie przebywa też reprezentacja Kuby. Trenerzy obydwu zespołów wykorzystali ten fakt do rozegrania meczu towarzyskiego. Argentyńczycy, po dobrej grze w wykonaniu obydwu zespołów, pokonali Kubańczyków 3:1. Mecz odbył się w obecności ograniczonej liczby widzów w Complejo José Domeño, w Bolívar, gdzie w ostatnim czasie trenowały obydwie drużyny.

Argentyna – Kuba 3:1

(27:29, 25:18, 25:19, 26:24)Argentyńczycy przystąpili do meczu w następującym składzie: Nicolás Uriarte, Gustavo Scholtis, Alejandro Spajic, Gustavo Porporatto, Javier Filardi, Guillermo García i Pablo Meana (libero).

Jak widać, Javier Weber – mimo że do szerokiej kadry powołał bardzo wielu młodych zawodników, których przydatność do reprezentacji wcześniej sprawdził Jon Uriarte, na inauguracje wysłał do boju doświadczoną ekipę, w której nowicjuszami byli co najwyżej Nicolas Uriarte i Guillermo García. Nawet biorąc pod uwagę fakt, że z różnych przyczyn szkoleniowiec argentyński na razie nie może korzystać z usług Luciano De Cecco i Leandro Conciny, to i tak widoczny jest w jego koncepcji reprezentacji pewien nawrót do sprawdzonych, mających za sobą bogate reprezentacyjne doświadczenia, zawodników.

Juz dzisiaj ekipę Argentyny czeka kolejna towarzyska konfrontacja. Korzystając z obecności w Argentynie reprezentacji narodowej Kuby, Argentyńczycy zaprosili do siebie także kadrę narodową sąsiedniego Chile, i w dniach 22-25 maja w Mar del Plata, te trzy drużyny rozegrają towarzyski turniej o Puchar Miasta Mar del Plata (Copa Ciudad de Mar del Plata). Rywalizację rozpoczną dzisiaj ekipy Argentyny i Chile.

Plan turnieju Copa Ciudad de Mar del Plata

 

- piątek, 22 maja:
ARGENTYNA – CHILE (Estadio Polideportivo)

- sobota, 23 maja:
CHILE – KUBA (Gimnasio Einstein)

- poniedziałek, 25 maja:
ARGENTYNA – KUBA (Estadio Polideportivo)

źródło: inf. własna, somosvoley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved