Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Zakończenie Dobromiejskiej Ligi Piłki Siatkowej

Zakończenie Dobromiejskiej Ligi Piłki Siatkowej

fot. archiwum

Dobiegły końca rozgrywki 15. edycji Dobromiejskiej Ligi Piłki Siatkowej. Po rozegraniu 231 spotkań najlepszym zespołem żeńskim został Fejbasz Dobre Miasto, a męskich Team Cresovia Górowo Iławeckie.

W tym sezonie grało 7 drużyn kobiecych i 15 męskich — poinformował Mieczysław Rosicka , który włożył najwięcej pracy w prowadzenie rozgrywek.

 

Zaczęliśmy na początku października, a zakończyliśmy 15 maja. Przez pół roku prawie w każdy weekend grano u nas w siatkę. Dokładnie tego nie policzyłem, ale według mnie udział w rozgrywkach wzięło około trzysta osób. Drużyny rekrutowały się nie tylko z terenu miasta i gminy Dobre Miasto. Były też ekipy z Ornety, Świątek i Górowa Iławeckiego. W niektórych zespołach występowali mieszkańcy Olsztyna i Lidzbarka Warmińskiego. Ta nasza liga jest samowystarczalna finansowo. Wszystkie potrzebne pieniądze pochodzą ze składek drużyn, a cały nasz budżet to pięć tysięcy złotych. Na jedną grającą osobę przypada więc średnio niecałe 17 złotych. Jeżeli chodzi o nagrody, to pomagali nam sponsorzy, na czele z dobromiejskim Urzędem Miasta i Gminy. W tym roku postaraliśmy się im odwdzięczyć wręczając sympatyczne pamiątki. 

Uroczystość ogłoszenia wyników DLPS sezonu 2008/2009 poprzedził ostatni mecz ligi pomiędzy tegorocznym mistrzem (Cresovia) i obrońcą tytułu (PRIB Olsztyn). Lepsza (3:1) okazała się ta druga drużyna. Wśród obecnych gości byli m.in. proboszcz parafii Zbawiciele i Wszystkich Świętych, ksiądz Stanisław Zienkiewicz , zastępca burmistrza Dobrego Miasta Saturnin Wołoszyn i prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej Jerzy Mróz .

 

Od wielu lat z zadowoleniem obserwuję działania waszego siatkarskiego środowiska i wiem na pewno, że inne miasta w naszym regionie powinny brać z was przykład — zauważył prezes W-MZPS. — Macie u siebie największą amatorską ligę siatkówki na Warmii i Mazurach i tak trzymać! — podkreślił Jerzy Mróz, po czym wręczył honorową paterę Andrzejowi Kuptelowi, w jednej osobie: przewodniczącemu DLPS, jej inicjatorowi oraz zawodnikowi (Orły Dobra Miasto). Dziękując za wyróżnienie Andrzej Kuptel zaapelował do włodarzy miasta o budowę nowej hali sportowej, a w międzyczasie o remont i modernizację obecnej.

Zofia Maliszewska z Fajbasza, która w imieniu swojej drużyny odbierała okazały puchar za zwycięstwo, tego właśnie dnia obchodziła swoje imieniny. Fakt ten dostrzegli organizatorzy wręczając solenizantce wielki bukiet czerwonych róż.

 

Bardzo mnie zaskoczyły te kwiaty — przyznała z uśmiechem kapitan Fajbasza. — W tamtym roku zajęliśmy trzecie miejsce, w tym pierwsze. Naszymi najgroźniejszymi rywalkami była Orneta i LO. Grałam kiedyś w drugoligowej Warmii Olsztyn więc siatkówka jest we mnie stale i zostanie już chyba na zawsze. W tamtym roku prawie nie grałam, bo miałam kontuzję, a głównie trenowałam dziewczyny, teraz już grałam. Skąd ta nazwa Fajbasz? To pierwsze litery nazwisk i niektórych imion naszych dziewcząt — wyjaśniła pani Zofia.

 

Końcowe tabele:

I liga
1. Cresovia 65 70:17
2. Auto Serwis 64 69:20
3. PRIB 64 68:19
4. LO 42 47:38
4. MkiS 37 45:45
6. Szwagr 33 40:48
7. MKS Kadet 27 37:53

 

II liga
1. Oldboy’s 45 53:41
2. Dekoder 43 50:49
3. Orły 42 48:50
4. Gimnazjum N. 31 39:52
5. Warmia 29 32:60
6. Osiedle 21 28:53
7. Świątki 18 25:68
8. MKS Młodzik 3 3:36

 

Kolejność w lidze kobiet: 1. Fajbasz, 2. LO, 3. MKS Młodzik, 4. PZZ Orneta, 5, MKS Kadet, 6. Superior, 7. Gimnazjum Niepubliczne.

źródło: wm.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved