Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Zakończenie Dobromiejskiej Ligi Piłki Siatkowej

Zakończenie Dobromiejskiej Ligi Piłki Siatkowej

piłka i ręce
fot. archiwum

Dobiegły końca rozgrywki 15. edycji Dobromiejskiej Ligi Piłki Siatkowej. Po rozegraniu 231 spotkań najlepszym zespołem żeńskim został Fejbasz Dobre Miasto, a męskich Team Cresovia Górowo Iławeckie.

W tym sezonie grało 7 drużyn kobiecych i 15 męskich — poinformował Mieczysław Rosicka , który włożył najwięcej pracy w prowadzenie rozgrywek.

 

Zaczęliśmy na początku października, a zakończyliśmy 15 maja. Przez pół roku prawie w każdy weekend grano u nas w siatkę. Dokładnie tego nie policzyłem, ale według mnie udział w rozgrywkach wzięło około trzysta osób. Drużyny rekrutowały się nie tylko z terenu miasta i gminy Dobre Miasto. Były też ekipy z Ornety, Świątek i Górowa Iławeckiego. W niektórych zespołach występowali mieszkańcy Olsztyna i Lidzbarka Warmińskiego. Ta nasza liga jest samowystarczalna finansowo. Wszystkie potrzebne pieniądze pochodzą ze składek drużyn, a cały nasz budżet to pięć tysięcy złotych. Na jedną grającą osobę przypada więc średnio niecałe 17 złotych. Jeżeli chodzi o nagrody, to pomagali nam sponsorzy, na czele z dobromiejskim Urzędem Miasta i Gminy. W tym roku postaraliśmy się im odwdzięczyć wręczając sympatyczne pamiątki. 

Uroczystość ogłoszenia wyników DLPS sezonu 2008/2009 poprzedził ostatni mecz ligi pomiędzy tegorocznym mistrzem (Cresovia) i obrońcą tytułu (PRIB Olsztyn). Lepsza (3:1) okazała się ta druga drużyna. Wśród obecnych gości byli m.in. proboszcz parafii Zbawiciele i Wszystkich Świętych, ksiądz Stanisław Zienkiewicz , zastępca burmistrza Dobrego Miasta Saturnin Wołoszyn i prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej Jerzy Mróz .

 

Od wielu lat z zadowoleniem obserwuję działania waszego siatkarskiego środowiska i wiem na pewno, że inne miasta w naszym regionie powinny brać z was przykład — zauważył prezes W-MZPS. — Macie u siebie największą amatorską ligę siatkówki na Warmii i Mazurach i tak trzymać! — podkreślił Jerzy Mróz, po czym wręczył honorową paterę Andrzejowi Kuptelowi, w jednej osobie: przewodniczącemu DLPS, jej inicjatorowi oraz zawodnikowi (Orły Dobra Miasto). Dziękując za wyróżnienie Andrzej Kuptel zaapelował do włodarzy miasta o budowę nowej hali sportowej, a w międzyczasie o remont i modernizację obecnej.

Zofia Maliszewska z Fajbasza, która w imieniu swojej drużyny odbierała okazały puchar za zwycięstwo, tego właśnie dnia obchodziła swoje imieniny. Fakt ten dostrzegli organizatorzy wręczając solenizantce wielki bukiet czerwonych róż.

 

Bardzo mnie zaskoczyły te kwiaty — przyznała z uśmiechem kapitan Fajbasza. — W tamtym roku zajęliśmy trzecie miejsce, w tym pierwsze. Naszymi najgroźniejszymi rywalkami była Orneta i LO. Grałam kiedyś w drugoligowej Warmii Olsztyn więc siatkówka jest we mnie stale i zostanie już chyba na zawsze. W tamtym roku prawie nie grałam, bo miałam kontuzję, a głównie trenowałam dziewczyny, teraz już grałam. Skąd ta nazwa Fajbasz? To pierwsze litery nazwisk i niektórych imion naszych dziewcząt — wyjaśniła pani Zofia.

 

Końcowe tabele:

I liga
1. Cresovia 65 70:17
2. Auto Serwis 64 69:20
3. PRIB 64 68:19
4. LO 42 47:38
4. MkiS 37 45:45
6. Szwagr 33 40:48
7. MKS Kadet 27 37:53

 

II liga
1. Oldboy’s 45 53:41
2. Dekoder 43 50:49
3. Orły 42 48:50
4. Gimnazjum N. 31 39:52
5. Warmia 29 32:60
6. Osiedle 21 28:53
7. Świątki 18 25:68
8. MKS Młodzik 3 3:36

 

Kolejność w lidze kobiet: 1. Fajbasz, 2. LO, 3. MKS Młodzik, 4. PZZ Orneta, 5, MKS Kadet, 6. Superior, 7. Gimnazjum Niepubliczne.

źródło: wm.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2017 Strefa Siatkówki All rights reserved