Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Siatkarska zabawa zawodników Morza Bałtyk

Siatkarska zabawa zawodników Morza Bałtyk

fot. archiwum

W czwartkowe przedpołudnie siatkarze Morza Bałtyk gościli w hali Szczecińskiego Domu Sportu najstarszą grupę dzieci z Przedszkola Publicznego nr 14 w Szczecinie. Wspólne zajęcia sportowo-rekreacyjne przedszkolaków z zawodnikami szczecińskiej drużyny były zwieńczeniem wieloletniej współpracy Klubu z przedszkolem.

Była to doskonała forma promocji wśród dzieci zasady fair play w sporcie oraz popularyzacja siatkówki poprzez aktywny wypoczynek.

 

Dzieci, które w grudniu minionego roku uczestniczyły we wspólnych zajęciach z siatkarzami w przedszkolu, tym razem miały możliwość przebrazić się w zawodników szczecińskiej drużyny i wziąć udział w mini treningu siatkarskim oraz w rozmaitych grach i zabawach sportowych z elementami współzawodnictwa. 

Po wspólnej rozgrzewce, którą przeprowadzili zawodnicy Morza Bałtyk, dzieci obejrzały krótki pokaz techniki odbicia piłki oraz zagrywki, po czym same mogły poćwiczyć poszczególne elementy gry pod okiem fachowych instruktorów.

 

Zwieńczeniem ponad godzinnej zabawy były zawody sportowe, w których jedną z rywalizujących drużyn, oprócz przedszkolaków, byli zawodnicy szczecińskiej drużyny. Najwięcej emocji wśród uczestników wzbudziła rywalizacja na piłkach-skoczkach oraz umiejętne podawanie piłki nad głową i pomiędzy nogami w zabawie "Stonoga".

 

W hali SDS wszyscy wylali wiele kropel potu, wykrzyczeli wiele pozytywnych emocji i pozostawili myśli o powrócie do wspólnej zabawy.

źródło: morzebaltyk.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved