Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > „Nowa Brazylia” zawitała pod wodzą Bernardinho do Europy

„Nowa Brazylia” zawitała pod wodzą Bernardinho do Europy

fot. archiwum

Wczoraj wieczorem na spotkania towarzyskie do Europy zjechała nowa kadra Brazylii pod wodzą Bernardinho, który zabrał 15 graczy na mecze z Niemcami, Francją i Hiszpanią. Kadra budowana jest z myślą o Igrzyskach w Londynie 2012. Tylko czterech powołanych siatkarzy grało w Pekinie.

"Nowa Brazylia" trenowała pod okiem trenera Bernardo Rezende i jego pomocników – Roberleya Leonaldo i Ricardo Tabacha , od początku maja w Centrum Rozwoju Siatkówki "Aryzao" w Saquarema. Do Europy brazylijski szkoleniowiec zabrał 15 z 19 zawodników jakich powołał do reprezentowania Brazylii w Lidze Światowej 2009. W tej grupie jest tylko trzech zawodników, którzy bronili brazylijskich barw w Igrzyskach Olimpijskich Pekin 2008 – Bruno Rezende , Murilo Endres i Sergio Escadinha .

 

Brazylijczycy zaczną europejskie tourne szkoleniowe od trzech meczów z prowadzoną przez Raula Lozano reprezentacją Niemiec. Dla obydwu drużyn zaplanowane sparingi mają bardzo duże znaczenie. "Nowa Brazylia" szykuje się bowiem do inauguracyjnych meczów z Polską w Lidze Światowej, które odbędą się w dniach 13 i 14 czerwca, w Ginásio do Ibirapuera w Sao Paulo. Niemcy zaś już za nieco ponad tydzień (29-31 maja) zagrają kwalifikacje do MŚ 2010 w słowackim Popradzie, a w dniach 5-7 czerwca zainaugurują tegoroczną edycję Ligi Europejskiej.



 

Pierwszy z trzech meczów pomiędzy Brazylią i Niemcami odbędzie się już jutro – w Duren. Dwa następne zostaną rozegrane w dniach 24 maja (w Tubingen) i 25 maja (w Darmstadt). Po potyczkach z Niemcami, Rezende zabiera swoich zawodników do Francji, gdzie zagrają kolejne trzy sparingi – każdy z innym rywalem. W Dunkierce, 29 maja, przeciwnikami "Canarinhos" będą aktualni mistrzowie Europy – Hiszpanie. Z pierwszą reprezentacją Francji Latynosi zagrają 30 maja, zaś z drugą reprezentacją Francji – 31 maja. Dwa ostatnie mecze odbędą się w Tourcoing.

 

Kadra Brazylii na europejskie tourne

 

- rozgrywający:



Bruno
Raphael
Marlon

- środkowi bloku:
Eder
Sidão
Tiago Barth
Lucas

- przyjmujący:
Murilo
Léo Mineiro
João Paulo
Thiago Alves

- atakujący:
Leandrão
Rivaldo

- libero
Escadinha
Mario Pedreira

źródło: inf. własna, melhordovolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved