Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ 2010: Wyniki 1. dnia turnieju na Jamajce

Kwal. do MŚ 2010: Wyniki 1. dnia turnieju na Jamajce

x - [stare] FIVB

Na Jamajce mężczyźni rywalizuję w turnieju kwalifikacyjnym II rundy do MŚ 2010. Gra w nim sześć zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszym dniu zwycięstwa odniosły reprezentacje Jamajki i Bahamów.

W grupie A grają reprezentacje Wysp Kajmańskich, Haiti oraz Jamajki, zaś w grupie B rywalizują siatkarze z Bahamów, Meksyku i Saint Lucii.

Siatkarze z Jamajki pokonali swoich rywali z Haiti bez straty seta. W pierwszej i trzeciej partii widać było ich dominację i kontrolę nad grą. Jedynie w drugim secie siatkarze z Haiti zagrali na tyle dobrze, że zagrozili w końcówce gospodarzom turnieju.

Podczas drugiego dnia gospodarze będą pauzować, zaś na parkiecie spotkają się zawodnicy z Wysp Kajmańskich i Haiti.

Jamajka – Haiti 3:0

(25:16, 25:23, 25:20)

W grupie B doszło do zaciętego pojedynku pomiędzy siatkarzami z St. Lucii i Bahamów. Po pierwszych dwóch setach prowadzili 2-0 reprezentanci St. Lucii. Jednak sytuacja odwróciła się w kolejnych partiach i grę zaczęli kontrolować zawodnicy z Bahamów. W tie-breaku reprezentanci Bahamów poszli za ciosem i pokonali swoich rywali do 11.

W drugim dniu Bahamy podejmą siatkarzy z Meksyku.

Saint Lucia – Bahamy 2:3

(25:22, 25:22, 22:25, 18:25, 11:15)