Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Rywalki Polek w rzeszowskim turnieju wyłonione

Rywalki Polek w rzeszowskim turnieju wyłonione

fot. archiwum

Zespoły Belgii, Francji oraz Turcji będą rywalkami kobiecej reprezentacji Polski w trakcie turnieju eliminacyjnego do przyszłorocznych mistrzostw świata, który będzie rozgrywany w dniach 17-19 lipca 2009 roku, w Rzeszowie na Podpromiu.

Rywalizacja o biało-czerwone przepustki na przyszłoroczny siatkarski mundial odbędzie się w rzeszowskiej hali Podpromie. Do tej pory wiadomo było jedynie, że rywalkami Polek będą Turczynki. Dwie pozostałe ekipy wyłonić miały preeliminacje. Z tych do rzeszowskiego turnieju awansowały Belgijki i Francuzki.

 

Belgijki zajęły drugie miejsce w turnieju w Chorwacji, gdzie uległy jedynie gospodyniom. W pokonanym polu zostawiły natomiast Słowaczki i Węgierki. Francuzki z kolei rywalizowały u siebie. Podobnie jak Belgijki zajęły drugie miejsce, tuż za Hiszpanią. Niżej od nich uplasowały się reprezentacje Słowenii, Grecji i Finlandii. Awans do mistrzostw świata, które odbędą się w Japonii, uzyskają dwie najlepsze reprezentacje rzeszowskiego turnieju. 

W przyszłym tygodniu powinny być już znane szczegóły imprezy. – Jadę w tej sprawie do Warszawy – mówi Wiesław Radomski , prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej i jednocześnie wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Wiele szczegółów jest już dogranych, ale wydaje mi się, że w centrali czekano na ostateczny skład grupy, żeby ogłosić decyzje odnośnie ceny i sposobu dystrybucji biletów – dodaje.

 

W ostatnich dniach na jednym z portali internetowych pojawiła się informacja, że turniej kwalifikacyjny miałby się odbyć w Bydgoszczy. Prezes Radomski uspokaja jednak kibiców. – Nic się nie zmieniło. Rzeszów widnieje oficjalnie jako organizator tego turnieju .

 

Kibice muszą się więc jeszcze uzbroić w cierpliwość. Za kilka dni powinni już poznać szczegóły dotyczące wejściówek na turniej, jak i terminarz oraz godziny rozgrywania spotkań.

 

*Autorem tekstu jest Marcin Lew (Gazeta Wyborcza)

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved