Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Novotny: Cała drużyna była fantastyczna

Jakub Novotny: Cała drużyna była fantastyczna

fot. archiwum

Jakub Novotny, atakujący kędzierzyńskiej ZAKSY w przyszłym sezonie reprezentował będzie barwy Skry Bełchatów. Uważa, że decyzja dotycząca przejścia do polskiego klubu była jedną z najlepszych jaką podjął w życiu.

To był Pana drugi sezon w PlusLidze i jaki on był Pana zdaniem?

 

Tegoroczny sezon PlusLigi był bardzo trudny, ale również bardzo interesujący. Ponownie pokazał, że polska liga jest jedną z najlepszych w Europie. Każdy mecz jest wyzwaniem, w którym zawodnik musi zawsze pokazać 100% swoich umiejętności. 

Co Pana zaskoczyło?

 

Oczywiście ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Myślę, że wszyscy wykonaliśmy świetną robotę. Jeszcze jesteśmy trochę smutni, że nie zakończyliśmy tego sezonu z medalem, ale za kilka dni będziemy już wiedzieli, że był to pierwszy tak dobry sezon w wykonaniu ZAKSY od kilku lat. Jak równy z równym graliśmy z takimi drużynami jak Skra i Resovia, które miały prawię o połowę większe budżety od naszych. Dużą niespodzianką była też dla mnie bardzo dobra współpraca dwóch szkoleniowców – trenera Stelmacha i Kubackiego. Dla tego pierwszego był to debiut w tej roli i wykonał kawał dobrej roboty. Oczywiście tak jak każdy z nas, tak i on musi ciągle pracować, ale myślę, że ma przed sobą wielką przyszłość.

 

A czy coś rozczarowało?

 

Trefl Gdańsk. Dużo pieniędzy, dużo słów wypowiedzianych przed sezonem i żadnych wyników. Nie wiem kto budował tą drużyną, ale myślę, że zostało to źle zrobione.

 

Pamięta Pan jakiś wyjątkowy mecz?

 

Wielu meczów nie pamiętam…

 

Ale może chociaż jeden?

 

To może ten przeciwko Skrze. Przegrywaliśmy 0:2, a ostatecznie zdołaliśmy wygrać 3:2. Mogę śmiało powiedzieć, że każdy wygrany mecz w tym sezonie był świetny.

 

Była jakaś przegrana, którą do dzisiaj Pan żałuje?

 

Nie, o każdej przegranej staram się zapominać już następnego dnia…

 

Jak Pan uważa, jaką formę prezentował Pan przez cały sezon?

 

Myślę, że prezentowałem się dość dobrze. Cały rok grałem na dość wyrównanym poziomie bez jakiś szczególnych spadków formy. W końcówce moje kolana nie wytrzymały, ale cóż taki jest sport. Nie ma co ukrywać 20 lat znowu nie będę miał…

 

Pana przygoda po dwóch latach w ZAKSIE zakończyła się. Żałuje Pan czasu spędzonego w tej drużynie?

 

Cała drużyna w tym sezonie była fantastyczna. To była wielka przyjemność grać z takimi zawodnikami w jednym zespole. Wszyscy prezentowali się bardzo dobrze. Dlatego myślę, że pozostanie na miniony sezon w ZAKSIE, a nawet wcześniej podjęcie decyzji dotyczącej przejścia do tego zespołu, to była jedna z najlepszych decyzji jakie w życiu podjąłem. Grałem tu na dobrych warunkach finansowych, poznałem miłych ludzi i znalazłem wielu przyjaciół.

 

*rozmawiała Dominika Kwiek

źródło: mostostal-azoty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved