Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > AZS Olsztyn rozpoczyna okres roztrenowania

AZS Olsztyn rozpoczyna okres roztrenowania

fot. archiwum

- Rozmowy w sprawie pozyskania sponsora wciąż trwają. Jeszcze nie wszystko jest załatwione. Nic konkretnego nie wiemy i nie możemy nic mówić – powiedział Leszek Urbanowicz, kierownik i drugi trener zespołu z Olsztyna. Akademicy rozpoczęli przedwczoraj roztrenowanie po sezonie PlusLigi.

18 maja drużyna olsztyńskich akademików rozpoczęła okres roztrenowania. Potrwa około sześciu tygodni. Siatkarze uczęszczają na siłownię i delikatnie trenują. – Spotykamy się z wraz z tymi zawodnikami, którzy są aktualnie w Olsztynie – mówi Leszek Urbanowicz . – Są to takie ćwiczenia siłowe, aby nie wypaść z tego rytmu sportowego. Nie można po prostu pozostawić organizmu bez wysiłku . Na treningach pojawiają się wszyscy zawodnicy oprócz Olliego Kunnariego , Pawła Zagumnego i Jakuba Oczki , którzy przebywają na zgrupowaniach reprezentacyjnych. Brakuje też oczywiście Grzegorza Szymańskiego i Wojciecha Grzyba .

 

Nic wciąż nie wiadomo na temat sponsora AZS. Prowadzone są jednak rozmowy i być może drużyna z Olsztyna znajdzie pomoc. – Rozmowy wciąż trwają. Jeszcze nie wszystko jest załatwione. Nic konkretnego nie wiemy i nie możemy nic mówić. Będziemy dopiero mogli coś powiedzieć, kiedy wszystko dopniemy na ostatni guzik – zbywa Urbanowicz. 

Kibice są jednak zaniepokojeni, czy ich drużyna w ogóle wystartuje w PlusLidze. Czy znajdzie się odpowiednia kwota, żeby chociaż wystąpić w najwyższej klasie rozgrywkowej? – Myślę, że znajdą się pieniądze na ten cel – uspokaja kierownik drużyny. – Władze klubu i miasto będą robić wszystko, aby wszystko było jak najlepiej i przede wszystkim aby przystąpić do rozgrywek PlusLigi w przyszłym sezonie – mówi.

 

W całej Polsce aż grzmi od transferów, których dokonują różne drużyny. Jeśli słyszymy o Olsztynie, to na razie jedynie w kontekście odejścia zawodników. Jednak poszukiwania trwają również w stolicy Warmii i Mazur. Trener Sordyl rozgląda się za młodymi zawodnikami, niekoniecznie krajowymi. Czy są jednak jakieś konkrety? – O to trzeba spytać trenera Sordyla. Ja też niewiele wiem, nie o wszystkim jestem informowany. Mam swoją określoną pracę i zajmuję się swoją działką, a osoby odpowiedzialne za transfery poszukują zawodników – kończy Urbanowicz.

 

*rozmawiał Maciej Nowocień (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved