Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Sergiusz Salski: Radość była wielka

Sergiusz Salski: Radość była wielka

rozgrywki młodzieżowe

Siatkarze z olsztyńskiego Gimnazjum nr 13, występujący pod nazwą AZS UWM, wygrali w Międzyrzeczu finałowy turniej mistrzostw Polski młodzików. - Był to ciężki turniej - podkreśla Sergiusz Salski.

Ciężki był to turniej. Od początku nie kleiła nam się gra — zaczyna swoją opowieść zmęczony, ale przeszczęśliwy Sergiusz Salski . — Pierwszy mecz z Międzyrzeczem przegraliśmy. Chłopcy chyba nie wytrzymali presji, bo to, wiadomo, gospodarz, pełna hala, na trybunach trąbki, bębny itd., itp.

Z Wołominem musieliśmy wygrać, ale wiedziałem, że łatwo nie będzie. Bardzo obawiałem się tego spotkania, bo Stolarka to świetny zespół. No i faktycznie, szło nam jak po grudzie, ale jakoś zmęczyliśmy to spotkanie i wygraliśmy 2:1. W meczu decydującym o wyjściu z grupy spotkaliśmy się z Turkiem. Pierwszy set do tyłu, w drugim przegrywamy 18:21, ale chłopcy jakoś doprowadzili do tie-breaka (w młodzikach gra się do dwóch zwycięskich setów — red.).

A w trzeciej partii było już 4:8… Też chłopcy się z tego wywinęli. Półfinał z Nysą to już w ogóle był jakiś kosmos. Przy stanie 24:23 mieliśmy setbola i zdobyliśmy punkt. Już zaczęliśmy się cieszyć, ale sędziowie zabrali nam ten punkt, odgwizdując jakąś niesioną piłkę, której nie było. Tak to rozstroiło drużynę, że przegraliśmy tego seta. Drugi dla nas i znów tie-break, a tam było już… 11:14. Wygraliśmy tego seta 17:15 i byliśmy w finale! Ciągle czekałem na ten jeden mecz, w którym chłopcy wreszcie zagrają tak dobrze, jak w ćwierćfinałach czy półfinałach. No i doczekałem się w grze o złoto z Metrem! To był nasz najspokojniejszy i najlepszy mecz w Międzyrzeczu. Chłopcy zagrali świetnie, popełnili bardzo mało błędów i nie dali, mocnym przecież rywalom, szans — przyznaje Sergiusz Salski.

Radość była wielka, fruwałem w górę, wszyscy wszystkich ściskali i w ogóle łza się w oku zakręciła — przyznaje Salski. — Ci chłopcy dużo już umieją i naprawdę należał im się ten sukces. Ja prowadzę ich dwa lata, ale nie byłoby tego złota, gdyby nie Darek Kurpis, który trenował ich przez pierwsze trzy lata. On też zrobił kawał dobrej roboty i to złoto jest także jego — kończy.

Olsztynianie otrzymali też dwie nagrody indywidualne. MVP turnieju został przyjmujący Jędrzej Ruszczyk , a najlepszym rozgrywającym Karol Lefler .