Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Kadra Wagnera w Kielnarowej

Kadra Wagnera w Kielnarowej

fot. archiwum

Od wczoraj do 28 maja w ośrodku Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ w Kielnarowej przebywać będzie na zgrupowaniu kadra B reprezentacji Polski. Pierwszą z imprez, niejako docelową dla kadry B, będzie Uniwersjada.

Tuż przed wylotem do Belgradu "biało-czerwoni" wezmą udział w turnieju w Ostrołęce. Zostaną tam na kilkudniowe konsultacje. Później kadra B weźmie udział w Memoriale im. Huberta Jerzego Wagnera, który rozgrywany będzie w Olsztynie.

 

Uniwersjada celem głównym 

Bez dwóch zdań Uniwersjada jest naszym głównym celem w tym sezonie, poza tym chcielibyśmy również dobrze zaprezentować się na Memoriale mojego ojca – mówi trener Grzegorz Wagner . – Ale nie ukrywam, że od teraz kadra B ma trochę inne zadanie. Przede wszystkim będziemy w niej szukać ludzi, którzy w przyszłości mogliby grać w pierwszej reprezentacji na poszczególnych pozycjach. Nacisk kładziemy przede wszystkim na pozycje przyjmującego i rozgrywającego. Stąd w składzie aż tylu siatkarzy z pierwszoligowych klubów. Być może wykorzystają oni swoją szansę, bo predyspozycje do tego, aby grać wyżej, już mają – mówi trener kadry B, którego asystentem i jednocześnie statystykiem został Michał Gogol pełniący w tym sezonie podobną funkcję w częstochowskim AZS-ie.

 

Do tej pory kadrowicze przygotowywali się w Centralnych Ośrodkach Sportu w Spale lub Cetniewie, ale tym razem wybór padł na ośrodek w Kielnarowej, która z roku na rok umacnia się na siatkarskiej mapie Polski, ale nie tylko.

 

Przyjadą Rosjanki

 

Na początku lipca bowiem w Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ pojawi się reprezentacja Rosji kobiet, która jest aktualnym mistrzem świata. Być może dojdzie do towarzyskiego pojedynku z polską kadrą, która w Rzeszowie przygotowywać się będzie do kwalifikacji do MŚ. Turniej ten rozegrany zostanie 17 – 18 lipca w hali na Podpromiu.

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved