Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Dominika Valachová rozczarowana turniejem kwalifikacyjnym

Dominika Valachová rozczarowana turniejem kwalifikacyjnym

fot. archiwum

Żeńska reprezentacja Słowacji wzięła udział w turnieju kwalifikacyjnym II rundy do MŚ. Naszym południowym sąsiadkom nie udało się jednak awansować do kolejnej rundy. Libero Dominika Valachová przyznała, że ona i jej koleżanki nie pokazały pełnego potencjału.

Libero reprezentacji Słowacji przyznała, że ona i jej koleżanki doskonale widziały jaka była stawka turnieju. Dodała jednak, że kadra miała mało czasu na przygotowania i siatkarki dopiero podczas tego turnieju miały się przekonać, na co je stać.

 

W meczu przeciwko Chorwatkom zagrałyśmy dobrze, ale one wygrały zasłużenie. Gorzej było w spotkaniu z Belgią, w którym nie zagrałyśmy dobrze. Ciężko teraz szukać przyczyn. Paradoksalnie w obu tych spotkaniach miałyśmy lepsze statystyki niż rywalki – stwierdziła Dominika Valachová . 

Libero Słowaczek dodała, że teraz kadrowiczki czeka dłuższy odpoczynek, w trakcie którego na pewno będą się zastanawiać na co je stać. Dominika Valachová wolny czas zamierza wykorzysta na nadrobienie zaległości na studiach farmaceutycznych oraz odpoczynek w rodzinnym domu.

 

Przypomnijmy, że Dominika Valachová w tym sezonie zdobyła mistrzostwo Słowacji wraz z ekipą Doprastav Bratysława. Dla młodej libero turniej kwalifikacyjny do MŚ był pierwszym poważnym sprawdzianem na polu reprezentacji. Zawodniczki przyznała, że miała wiele obaw przed jego rozpoczęciem, które później zniknęły. Nie chce jednak oceniać swojego występu. Przypomina, że o wyniku decyduje gra całego zespołu.

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved