Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Cztery czołowe siatkarki mogą zostać w AZS-ie Białystok

Cztery czołowe siatkarki mogą zostać w AZS-ie Białystok

fot. archiwum

Lucie Muhlsteinova, Agata Karczmarzewska-Pura, Dominika Koczorowska, Izabela Żebrowska, Katarzyna Walawender, Marlena Mieszała, Magdalena Saad - tak podczas większości spotkań wyglądała "szóstka" AZS-u Białystok.

Jest realna szansa, że cztery siatkarki z wymienionej siódemki zostaną w klubie. Działacze, za obopólną zgodą, już pożegnali się z Karczmarzewską-Purą i Mieszałą . Nie chcieli wypuszczać Żebrowskiej , ale ta wybrała atrakcyjną ofertę Muszynianki Muszyna. Pozostałe pierwszoplanowe zawodniczki zastanawiają się, co począć, bo każdej z nich skończył się kontrakt.

 

Działacze przedstawili mi atrakcyjne warunki i przyjmę je, jeśli zostaną spełnione określone warunki. Muszę też przyznać, że rozmowa z trenerem Świderkiem przekonuje mnie, by nadal grać w AZS-ie – mówi Katarzyna Walawender , której zaproponowano nowy, dwuletni kontrakt. 

Przyjmująca nie miała innych ofert z ekstraklasy, jednak poważnie zastanawiała się nad przejściem do jednego z klubów pierwszoligowych i pogodzenie gry z inną pracą zawodową. Wszystko wskazuje na to, że w odbiorze zagrywki nadal będzie współpracować z Magdaleną Saad , skłaniającą się do pozostania w Białymstoku.

 

Większą zagadką są losy Muhlsteinovej i Koczorowskiej . Czeszka przed wyjazdem na zgrupowanie reprezentacji zaczęła negocjowanie warunków umowy, ale do tej pory nie doszło do ostatecznych ustaleń. – Nie wiem jeszcze, co będzie. W mojej sprawie praktycznie nic się nie zmieniło – przyznaje rozgrywająca.

 

Lucie, podczas eliminacji mistrzostw świata w Bułgarii, otrzymała kilka ofert od menedżerów. Podobnie jest z Koczorowską. Dominika z kolei przebywa na zgrupowaniu polskiej kadry "B”.

 

Jest wiele czynników, które zaważą na mojej decyzji. Czy zostaną w Białymstoku uregulowane zobowiązania, jaki będzie skład zespołu… Jeśli warunki będą spełnione, szansa na przedłużenie kontraktu jest duża – mówi Koczorowska. Ma kilka ofert z polskiej ekstraklasy, w tym na pewno z beniaminka – Budowlanych Organiki Łódź.

 

Sami działacze wstrzymują się z klarownymi deklaracjami: – Te zawodniczki, które chcemy zatrzymać, dostały od nas oferty i jestem dobrej myśli co do zakończenia rozmów – mówi prezes Pronaru Zeto Astwa Adam Cybulski .

 

*Autorem tekstu jest Miłosz Karbowski

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved