Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Rzym: Brink/Reckermann zwycięzcami turnieju

WT Rzym: Brink/Reckermann zwycięzcami turnieju

plażówka mężczyzn

Zakończył się historyczny turniej z cyklu World Tour w Rzymie. Historyczny, ponieważ był pierwszym, który odbywał się w stolicy Włoch. Triumfowali Brink/Reckermann.

Jednak zanim rozegrano finał, o trzecie miejsce naprzeciwko siebie stanęły dwie brazylijskie pary: Harley/Alison oraz Ricardo/Emanuel. Obie drużyny znają siebie bardzo dobrze i wynik meczu mógł być różny. W pierwszym secie Harley z Alisonem całkowicie zdeklasowali mistrzów olimpijskich z Aten. Wygrali seta do 12. Podenerwowani Ricardo i Emanuel nie mogli już pozwolić sobie na lekką i przyjemną grę. Walczyli z całych swoich sił. Jednak nie potrafili wygrać drugiego seta. Mimo ostrej walki, szczególnie w końcówce, przegrali 23:21.

Harley/Alison – Ricardo/Emanuel 2:0

(21:12, 23:21)

Nadszedł więc czas na niemiecko – brazylijski finał. Ricardo i Emanuela w półfinale wyeliminowali Brink/Reckermann, a Harleya i Alisona ich rodacy, Cunha/Pedro. Mecz przez cały swój przebieg trzymał w napięciu i można powiedzieć, że spotkanie było godne finału. Nie brakowało finezyjnych zagrań na najwyższym poziomie. Pierwszy set padł łupem Niemców, którzy wygrali 28:26. Brazylijczycy wzięli się za grę w drugim secie. Był moment, kiedy mieli już trzypunktową przewagę. Niemcy zdołali jednak wyrównać i ponownie w końcówce mogliśmy obserwować równą grę i żadna z ekip nie chciała pozwolić sobie na stratę punktu. Drugą partię wygrali Cunha/Pedro. Znowu set zakończył się „na przewagi” – 22:20. Tie – break nie miał innego przebiegu, niż dwie poprzednie partie. Od początku zarówno Niemcy, jak i Brazylijczycy grali ostrożnie, nie chcieli, aby któraś z ekip wyszła na przewagę. Taki stan toczył się przez cały set, minimalnie lepsi byli jednak Brink/Reckermann i wygrali 15:13, a na zakończeniu turnieju otrzymali złote medale.

Cunha/Pedro – Brink/Reckermann 1:2

(26:28, 22:20, 13:15)

Kolejny turniej z cyklu World Tour zawita do Polski. Do Mysłowic przyjadą wszystkie wyżej wymienione pary. Na kibiców na Śląsku na pewno czeka sporo emocji, dlatego warto będzie zobaczyć najlepszych w akcji na żywo. Jednym z patronów medialnych tej edycji WT w Polsce jest Strefa Siatkówki.