Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Maciej Krzywiecki: Trzeba wygrać jeszcze z Włochami

Maciej Krzywiecki: Trzeba wygrać jeszcze z Włochami

Maciej Krzywiecki

Sobotnia wygrana nad Izraelem przybliżyła Polaków do awansu do finałów mistrzostw świata 2009 w Indiach. - Niestety dwa wygrane mecze jeszcze nie gwarantują nam awansu - mówi Maciej Krzywiecki.

Po piątkowej gładkiej wygranej nad Rumunią, w sobotę Polacy w trzech setach pokonali siatkarzy Izraela. – Wygraliśmy kolejne spotkanie 3:0, co oczywiście bardzo nas cieszy – powiedział po meczu kapitan zespołu Maciej Krzywiecki . – Drużyna Izraela jest najsłabszym zespołem turnieju w La Spezia, jednak wygrana z nimi nie przyszła tak łatwo. Polacy mieli pewne problemy w końcówce trzeciego seta, w którym Izraelczycy wyszli na dwupunktowe prowadzenie. – Czasami trudno gra się z potencjalnie słabszym rywalem, mieliśmy problemy z koncentracją, stąd taki rezultat – tłumaczy Krzywiecki.

Trudności z mobilizacją miał też Dawid Konarski , który był najlepiej punktującym zawodnikiem wczorajszego meczu z Rumunią. – Dziś było trochę gorzej, nie do końca jestem ze swojej gry zadowolony. Ale każdemu może się zdarzyć słabszy dzień. Jutro na Włochy będę gotowy w 200% – mówi atakujący kadry juniorów.

Niestety dwa wygrane mecze jeszcze nie gwarantują nam awansu. Teraz wszystko będzie zależeć od meczu z Włochami. Mecz z Izraelem jest już historią, koncentrujemy się już na jutrzejszym. Aby awansować musimy z nimi wygrać – kończy Krzywiecki.

Mecz z siatkarzami Włoch rozpocznie się w niedzielę o godzinie 18:00.

źródło: reprezentacja.net