Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Juniorzy zagrają na mistrzostwach świata

Juniorzy zagrają na mistrzostwach świata

x - [stare] Mistrzostwa świata juniorów 2009

Reprezentacja Polski juniorów pokonała reprezentację Włoch na turnieju kwalifikacyjnym w La Spezia. Polacy z kompletem zwycięstw awansowali do finałów mistrzostw świata, które odbędą się w lipcu w Indiach

Biało-czerwoni kontrolowali przebieg spotkania od samego początku dzięki solidnej zagrywce i efektywnemu blokowi, podczas gdy gospodarze popełnili dużo błędów, zwłaszcza w przyjęciu i zagrywce. Włosi zaczęli dobrze ale nie wykorzystali okazji do zbudowania bezpiecznej przewagi. Polakom dzięki sporej ilości asów udało się wypracować przewagę, której już nie wypuścili z rąk, wygrywając pierwszego seta 25:19.

Druga partia potwierdziła wyższość polskiej drużyny nad przeciwnikiem, który miał spore problemy ze znalezieniem właściwego rytmu gry. Szkoleniowiec „Azzurich”, Luigi Schiavon , próbował zmian na pozycji rozgrywającego, ale to nie zmieniło przebiegu spotkania i Polacy gładko wygrali 25:15.

Początek trzeciej partii był teatrem jednego aktora – podopieczni Stanisława Gościniaka bardzo szybko wypracowali sobie przewagę i zmierzali do szybkiego zakończenia meczu, ale przy stanie 8:15 Włosi pokazali kawał dobrej gry i wkrótce na tablicy widniał wynik 15:16. Jednak po drugiej przerwie technicznej goście odpowiedzieli zdobywając siedem punktów, na co gospodarze nie umieli już zareagować i przegrali tę odsłonę 19:25. Polska reprezentacja w pełni zasłużenie wygrała grupę, pokazując siatkówkę na wysokim poziomie przez cały czas trwania turnieju.

Włochy – Polska 0:3

(19:25, 15:25, 19:25)

Polska: Drzyzga, Jasiński, Mika, Konarski, Wiśniewski, Kłos, Zatorski (libero)

W rozegranym wcześniej w dniu dzisiejszym meczu pomiędzy Rumunią a Izraelem, lepsi okazali się Rumuni, którzy wygrali gładko 3:0. Na początku pierwszego seta było sporo walki, ale Rumuni potrafili zbudować przewagę i wygrać seta 25:21. Druga partia miała podobny początek jak pierwsza, Izraelczycy próbowali gonić rywala, ale przy stanie 21:20 zdobył on atakiem dwa punkty, które dały mu przewagę, której nie stracił już do końca partii, wygrywając ją 25:23. W trzeciej odsłonie spotkania ekipa z Bałkanów od samego początku wypracowała sporą przewagę i pewnie wygrała tego seta 25:17.

Rumunia – Izrael 3:0

(25:21, 25:23, 25:17)