Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Dariusz Kopaniak: Metro znów z medalem

Dariusz Kopaniak: Metro znów z medalem

fot. archiwum

W rozegranym w ten weekend finale mistrzostw Polski w kategorii młodzików, zawodnicy Metra Warszawa zdobyli srebro. Jak pisze na swoim blogu Dariusz Kopaniak, srebrny medal ma często gorzki smak, ale nie tym razem.

Gratulacje dla trenera Daniela Kołodziejczyka (zrewanżował się za wpadkę z rocznikiem 1989), gratulacje dla wszystkich zawodników, gratulacje dla drugiego trenera Adama Bigosa (on będzie walczył w przyszłym sezonie ze swoim 1995 rocznikiem). Gratulacje dla Prezesa Szczuckiego (który jakby nie patrzeć jako jedyny ma na swoim koncie wszystkie dotychczasowe złota METRA!). I oczywiście gratulacje dla rodziców. No i oczywiście gratulacje dla rywali: Olsztyna i trenera Sergiusza oraz wszystkich innych uczestników, tych zadowolonych i tych rozczarowanych. Za dwa lata rewanż dla tego rocznika już w kategorii kadetów. Srebro smakuje często gorzko, ale w tym przypadku wystarczy cofnąć się o dwa dni by odszukać dla METRA słodycz w tym medalu (mogło być o wiele gorzej po dwóch pierwszych spotkaniach). METRO w młodzikach miało do tej pory trzy złota i trzy srebra, teraz doszedł czwarty srebrny medal. Jak na ostatnie dziesięciolecie w tej kategorii wiekowej to chyba jest się czym pochwalić.

 

Przyglądam się od trzech lat wydarzeniom siatkarskim z boku, ale to nie znaczy, że mnie one nie pasjonują. Nauczanie najmłodszych gry w siatkówkę to ważna sprawa, ba nawet bardzo ważna. Dlatego też ostatnio jak tylko mogę wściekam się, że Polski Związek Piłki Siatkowej… no dobrze nie będę się przy okazji tego wpisu powtarzał.



 

Dodam też, że obecne mistrzostwa młodzików (i młodziczek) są dla mnie osobiście najlepszym potwierdzeniem sensu zniesienia KOOPTACJI. Ciekaw jestem czy ktoś by usłyszał o takich klubach: Piątka Turek, Kasztelan Międzyrzecz czy u dziewczynek UKS Krzanowice, Orzeł Malbork, Pomorzanka Sejny. Zniesienie kooptacji sprawiło, że w małych ośrodkach jest szansa zbudowania fajnego młodzieżowego zespołu, który zajdzie daleko. Dawniej z kooptacją takie zespoły przegrywały po drodze ze wzmocnionymi zespołami z silnych siatkarsko województw.

 

Ostatnia myśl to refleksja, że takie zawody to wspaniała frajda dla zawodników i trenerów. Medal mistrzostw Polski to powód do dumy. Warto jednak pamiętać, że szkolenie dzieci i młodzieży to zadanie na wiele lat. Oby jak najwięcej dzisiejszych piętnastolatków zagrało za kilka lat wśród najlepszych polskich siatkarzy. Tego życzę wszystkim tegorocznym młodzikom i młodziczkom. Medale rozdane, sezon minął. Teraz czas na przemyślenia, analizy, chwilę odpoczynku i znów trzeba się wziąć do ciężkiej treningowej harówki. A warto, warto bo złoto smakuje zawsze wyjątkowo.. no srebro też oczywiście!

źródło: dkvolley.blox.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved