Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Sensacyjne zwycięstwo Słowaków

Sensacyjne zwycięstwo Słowaków

Reprezentacja Słowacji, przebywająca na zgrupowaniu we Włoszech odniosła sensacyjne zwycięstwo. Podopieczni Emanuele Zaniniego po tie-breaku wygrali z czwartą ekipą Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Włoski szkoleniowiec naszych południowych sąsiadów nie mógł skorzystać w tym meczu z kontuzjowanego zawodnika Delecty Bydgoszcz, przyjmującego Martina Sopko. Na uraz narzekał również Janušek. Już na początku pierwszej partii Słowacy wypracowali kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca seta. Ogromne emocje towarzyszyły obu zespołom w trzeciej odsłonie. Podopieczni Emanuele Zaniniego prowadzili już 21:16, a po zaciętej końcówce wygrali 25:23. Na przewagi zakończył się również czwarty set, który na swoją korzyść rozstrzygnęli Włosi (27:25). Zwycięzce poznaliśmy więc dopiero w piątym secie. Tie-break toczył się pod dyktando gości, którzy zwycięstwa nie wypuścili już z rąk.

Emanuele Zanini: – Bardzo cieszę się ze zwycięstwa, gdyż zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Cieszę się, że wytrzymaliśmy ten mecz psychicznie. Zespół okazał się na tyle silny mentalnie, że utrzymał koncentrację od początku do końca. Dla mnie osobiście to niesamowite uczucie, pokonać jedną z najlepszych siatkarskich drużyn na świecie. Ale nie popadajmy w huraoptymizm, to dopiero początek długiej drogi przygotowań do kwalifikacji do mistrzostw Świata.

Słowacja – Włochy 3:2

(25:21, 19:25, 25:23, 25:27, 15:7)

źródło: inf. własna, svf.sk