Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ juniorów: Najciekawiej w Zagrzebiu

Kwal. do MŚ juniorów: Najciekawiej w Zagrzebiu

Polscy juniorzy walczą o finały mistrzostw świata we Włoszech. Podobne turnieje rozpoczęły się w piątek w Chorwacji, Turcji, Rosji i Bułgarii. Pierwsze porażki zanotowali Niemcy i Turcy, najciekawiej było w Zagrzebiu.

W grupie A gospodarze turnieju w bułgarskim Samokowie pokonali swoich rówieśników z Portugalii. Spore emocje były w drugim spotkaniu, w którym Niemcy trochę niespodziewanie przegrali z Belgami w tie-breaku.

4. Portugalia    1 1 pkt. 1:3

W grupie B Ukraińcy pokonali 3:1 Czarnogórę. W drugim meczu Rosjanie spotkali się z Czechami i po wygraniu pierwszego seta dość niespodziewanie przegrali drugiego. Faworyci turnieju w Moskwie jednak dość szybko wrócili do gry i w trzecim secie rozgromili Czechów do 10, pewnie wygrywając również czwartą partię.

4. Czechy       1 1 pkt. 1:3

Kibice w Zagrzebiu pierwszego dnia turnieju oglądali dwa zacięta spotkania. W pierwszym Serbowie wygrywali już 2:1, ale po dramatycznej końcówce czwartego seta, wygranej przez „pomarańczowych 3028, Holendrzy wyrównali stan meczu. w tie-breaku lepsi jednak okazali się siatkarze z Serbii. W drugim spotkaniu gospodarze prowadzili już z Grecją 2:1, ale wówczas coś się w ich grze zacięło i przegrali spotkanie. Zdaniem obserwatorów to najsilniejsza grupa, w której każdy może wygrać z każdym.

4. Holandia    1 1 pkt. 2:3

W grupie E niespodziewanej (przynajmniej dla nich samych) porażki z Estonią doznali Turcy. W drugim spotkaniu Białorusini pokonali słabiutkich siatkarzy z Austrii i objęli przodownictwo w tabeli.