Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Kłopoty Serbek przed rozpoczęciem Ligi Europejskiej

Kłopoty Serbek przed rozpoczęciem Ligi Europejskiej

Przed inauguracją turnieju reprezentacja prowadzona przez Zorana Terzicia boryka się z szeregiem kłopotów zdrowotnych. - W przeszłości również borykaliśmy się z problemami, lecz nigdy nie na taką skalę - twierdzi szkoleniowiec.

Zawodniczki, które stanowiły o sile reprezentacji Serbii borykają się z kontuzjami. Najpoważniejszy uraz dotknął Jovanę Brakocevic, która na długo będzie wykluczona z gry z powodu ciężkiego urazu barku. Podobne problemy trapią również Brizitkę Molnar i Jovanę Vesovic. Z powodu problemów prywatnych nie zagra również Ivana Djerisilo. – Dlatego też, musieliśmy powołać dodatkowe dziewczyny, by zastąpić te, które są kontuzjowane i nie będą mogły grać w pierwszej fazie rozgrywek. – powiedział na konferencji prasowej Zoran Terzic.

Dla Serbek Liga Europejska będzie zupełnie nowym doświadczeniem. W grupie zmierzą się one z reprezentacjami Grecji, Hiszpanii i Bułgarii. – Myślę, że to właśnie Bułgarki będą naszym najtrudniejszym rywalem, gdyż w ciągu ostatnich dwóch lat zrobiły duże postępy. Z Hiszpanią i Grecją, ostatni nie grałyśmy, wiec nie znamy dokładnie ich umiejętności, dlatego też nie mamy wystarczającej ilości materiałów do analizy.– twierdzi kapitan reprezentacji Jelena Nikolc.Podopieczne Zorana Terzicia 23 i 24 maja rozegrają w Suboticy swe pierwsze spotkania w LE. Ich przeciwniczkami będą Greczynki. – Cieszę się z tego, ze mamy okazję zaprezentować się przed naszą publicznością i jestem pewna, ze będzie to dla nas wielką motywacją, szczególnie teraz, kiedy w drużynie jest tak dużo kontuzjowanych zawodniczek. – uważa rozgrywająca Maja Ognjenovic.

Liga Europejska zadebiutuje 23 maja. W pierwszych spotkaniach tego nowego turnieju w grupie A zmierzą się Serbki z Greczynkami oraz Bułgarki z Hiszpankami, zaś w grupie B reprezentantki Francji i Wielkiej Brytanii oraz Rumunii i Turcji. Te ostatnie będą również gospodyniami turnieju finałowego, który odbędzie się w Kayseri w połowie lipca.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved