Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > El. MŚ juniorów: Gładkie zwycięstwo Polaków

El. MŚ juniorów: Gładkie zwycięstwo Polaków

x - [stare] Mistrzostwa świata juniorów 2009

Kolejne zwycięstwo odnieśli podopieczni Stanisława Gościniaka w eliminacjach do Mistrzostw Świata Juniorów. Podobnie jak wczoraj Polacy nie dali szans rywalom, czego dowodem jest wygrana 3:0.

Mimo przewagi reprezentantów Izraela na początku seta pierwszego, Polacy bardzo szybko odrobili straty. Na fali wznoszącej znajdowali się do zakończenia inaugurującej spotkanie odsłony o czym świadczy zwycięstwo do 14. Kolejne dwie partie były bardziej wyrównane. Polacy zaprezentowali się lepiej w końcówkach, co dało im zwycięstwa do 21 i 23.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu podopieczni Stanisława Gościniaka znacznie przybliżyli się do wyjazdu na Mistrzostwa Świata Juniorów. Ich kolejnym rywalem będą reprezentanci Włoch, z którymi przyjdzie im zapewne stoczyć trudny pojedynek.

Polska – Izrael 3:0

(25:14, 25:21, 25:23)

W drugim spotkaniu gospodarze turnieju niespodziewanie napotkali na zdecydowany opór reprezentacji Rumunii. Włosi po wygraniu pierwszego seta dość niespodziewani pozwolili Rumunom na wyrównanie stanu meczu. W trzecim secie rozbili rywali do 12, by w kolejnym zejść pokonanymi do… 14. W tie-breaku gospodarze zachowali więcej sił i wygrali 15:11. O awansie do mistrzostw świata zdecyduje niedzielny mecz Włochy – Polska.

Włochy – Rumunia 3:2

(25:20, 21:25, 25:12, 14:25, 15:11)