Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ 2010: Gospodynie obu turniejów zwycięskie

Kwal. do MŚ 2010: Gospodynie obu turniejów zwycięskie

Za nami drugi dzień turniejów kwalifikacyjnych do MŚ 2010 we Francji i Bułgarii. W obu imprezach zwycięstwa odniosły gospodynie, a także Greczynki (w Garbowie) oraz Rumunki (w Marsylii). Po dwóch dniach na czele tabeli znajdują się Greczynki (w Marsylii) i Bułgarki (w Garbowie).

Greczynki, po porażce z Hiszpanią, miały okazję do poprawienia swojej pozycji w tabeli dzięki meczowi z Finlandią. Finki są najsłabszą ekipą turnieju w Marsylii, co było już widać w ich meczu ze Słowenią. Także Greczynki nie miały problemu, aby wygrać szybko i pewnie, nie tracąc nawet jednego seta. W żadnej z partii Finki nie ugrały więcej niż 19 punktów. Dzięki tej wygranej siatkarki z Grecji wskoczyły na 1. miejsce w tabeli.

W drugim dniu rywalizacji do gry wkroczyły gospodynie. Francuzki były spokoje przed meczem ze Słowenią, choć nie należało ono do najłatwiejszych, szczególnie pierwszy set. W nim doszło do wyrównanej końcówki, w której lepsze okazały się Słowenki. To podziałało mobilizująco na gospodynie, które w kolejnych partiach zdecydowanie lepiej kontrolowały grę i ostatecznie zwyciężyły 3:1. Najlepiej Francuzki spisały się w trzeciej partii, w której wygrały aż 25:11.

5. Finlandia    2       0:6

W turnieju w bułgarskim Garbowie najlepiej spisują się gospodynie, które mają już na koncie dwa zwycięstwa. W drugim dniu zmagań Bułgarki pokonały Albanię 3:0. W pierwszym secie gospodynie niemal zdemolowały swoje rywalki, nie pozwalając im przekroczyć granicy 10 punktów. W kolejnych dwóch partiach Albanki zagrały już lepiej, jednak nie były w stanie zagrozić swoim rywalkom w wygranej.

W drugim meczu Rumunki pokonały siatkarki z Mołdawii 3:0. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu ekipa z Rumunii przegrała z Czechami, więc mecz z Mołdawią był okazją do poprawy swojej pozycji w tabeli. Nie było to trudne zadanie, bowiem Mołdawianki nie sprawiły Rumunkom większych problemów na boisku. W pierwszym secie nie przekroczyły nawet granicy 10 punktów, zaś w dwóch pozostałych zdobyły po 15 „oczek”.

Mołdawia – Rumunia 0:3
(9:25, 15:25, 15:25)

Albania – Bułgaria 0:3
(10:25, 16:25, 18:25)