Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Zawodniczki Farmutilu Piła w sezonie 2008/2009

Zawodniczki Farmutilu Piła w sezonie 2008/2009

fot. archiwum

Miał być złoty medal – skończyło się na brązie. Zespół prowadzony przez Jerzego Matlaka „falował” formą, a dobre występy przeplatał złymi. Poniżej prezentujemy podsumowanie, w którym zawodniczki oceniamy indywidualnie.

Joanna Frąckowiak

 

Od dzieciństwa związana ze sportem. Siatkarską karierę rozpoczęła w Szamotułach. Następne kroki stawiała w Bydgoszczy i Poznaniu, skąd ściągnięto ją do Piły. W drużynie Farmutilu pełniła raczej rolę zmienniczki, a do jej specjalności należały głównie – poprawa przyjęcia oraz obrona w polu. Ta 23-letnia siatkarka ma za sobą również pierwsze występy w reprezentacji Polski. 

Klaudia Kaczorowska

 

Prosto ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu trafiła do Farmutilu, gdzie wraz z Brazylijką tworzyła parę przyjmujących. Można śmiało stwierdzić, że ta 21-letnia siatkarka, stała się „etatową” przyjmującą w drużynie Matlaka. Podczas obecnego sezonu zebrała niezwykle cenne doświadczenie i to nie tylko na polskich boiskach. Zarówno kibice jak i obserwatorzy mogli się o tym niejednokrotnie przekonać, bowiem udowadniała to swoją postawą i wielką wolą walki.

 

Gabriela Wojtowicz

 

Młodziutka atakująca o znakomitych warunkach fizycznych. Do tej siatkarki należy przyszłość. Jej potencjał zauważyli również selekcjonerzy reprezentacji Polski i pierwsze powołanie dostała już od Andrzeja Niemczyka. Najwyższa w Polsce siatkarka w poprzednim sezonie grała w Muszyniance. Obecny sezon spędziła w Pile, gdzie wobec dobrej dyspozycji Agnieszki Kosmatki, rzadko pojawiała się na boisku.

 

Ewa Kasprów

 

30-letnia siatkarka wywodząca się z Opola. Ostatnie dwa sezony spędziła w Gedanii. W Farmutilu pełniła rolę zmienniczki dla Mileny Sadurek. Mimo, że na placu gry nie pojawiała się zbyt często, warto jednak wspomnieć, że każdorazowe jej wejście na boisko, zazwyczaj przynosiło chwilową poprawę sytuacji meczowej.

 

Alena Hendzel

 

Białorusinka z polskim paszportem. 25-letnia środkowa dała się poznać w Pile z jak najlepszej strony. Oprócz dobrego wyczucia bloku oraz trudnej zagrywki, często punktowała dla swojej drużyny. W rozegranych 99 setach zdobyła aż 298 punktów.

 

Agnieszka Bednarek

 

23-letnia środkowa z już wielkim bagażem doświadczeń. W tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń nagrodzona w kategorii – najlepsza zagrywająca. O jej nieprzeciętnych umiejętnościach w polu serwisowym przekonały się wszystkie zespoły PlusLigi Kobiet oraz uznane europejskie drużyny. Oprócz tego elementu, Agnieszka Bednarek, świetnie potrafiła wyczuć tempo bloku rywalek i założyć im niejedną „czapę”.

 

Milena Sadurek-Mikołajczyk

 

Odkrycie Marco Bonitty. Ta 25-letnia rozgrywająca urodziła się w Katowicach i na swoim koncie ma wiele sukcesów juniorskich, jak i tych poważniejszych zdobytych czy to w klubach czy w reprezantacji seniorek. W 2007 roku została uznana według magazynu SuperVolley za najlepszą rozgrywającą. Udowodniła to swoją dobrą dyspozycją, grając pod szyldem Farmutilu i zdobywając z tym klubem brązowy medal Mistrzostw Polski.

 

Edyta Kucharska

 

Zawodniczka uniwersalna. W Pile najczęściej występowała na pozycji przyjmującej bądź środkowej. Oprócz szybkiego reagowania na wydarzenia boiskowe, siatkarka ta posiada wielkie doświadczenie, dzięki któremu, nie raz już wychodziła z opresji. W tym sezonie rozegrała sporo, bo 92 sety i zdobyła już 4 brązowy medal MP.

 

Marta Szczygielska

 

Grała w reprezentacji Belgii. W kadrze występowała jako libero, a w Polsce już jako atakująca. Wcześniej występowała w Energii Gedanii Gdańsk. W obecnym sezonie dbała o przyjęcie w Pile. Spełniała rolę raczej zawodniczki wchodzącej „z ławki”. Jest córką byłej reprezentantki Polski Aleksandry Szczygielskiej.

 

Michaela Teixeira

 

Druga siatkarka z zagranicy w zespole Jerzego Matlaka. Brazylijka urodzona w Sao Paulo, już od dwóch sezonów jest jedną z podstawowych przyjmujących, która nawet w trudnej i ciężkiej sytuacji jest w stanie zaryzykować i zdobyć punkt. Mimo, że cała kobieca liga na nią serwowała, nie poddała się i zawsze walczyła do końca. Z zespołem Farmutilu zdobyła Wicemistrzostwo Polski w sezonach 2006/07 i 2007/08 oraz Puchar Polski 2007/08.

 

Agnieszka Kosmatka

 

Siatkarka bardzo utytułowana na arenie krajowej i od wielu sezonów kluczowa postać drużyny z Piły, ale po roku 2000 nie znajdująca większego uznania w oczach kolejnych selekcjonerów reprezentacji Polski. Kapitan, dobry duch Farmutilu i główne „działo” tej drużyny. Najbardziej skuteczna zawodniczka, w sytuacjach, w których piłka nie zawsze jest rozegrana idealnie.

 

Paulina Maj

 

Mówi się o niej, że jest siatkarką „do zadań specjalnych”. W poprzednim sezonie była z pewnością objawieniem roku. Swoją dobrą grą udowodniła wszystkim, że należy do najlepszych zawodniczek grających w Polsce na pozycji libero. Podczas sezonu spędzonego w Farmutilu, niejednokrotnie podbijała „niemożliwe” piłki do obrony, czym dawała szanse swoim koleżankom, na punktowe zakończenie akcji.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved