Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nożyczki tylko dla Skry

Nożyczki tylko dla Skry

fot. archiwum

- Kiedy patrzę pod siatką na Mariusza Wlazłego, to ciarki mi po plecach przechodzą - mówił we wtorek wieczorem Tonio z "Szalonych Nożyczek". Spektakl w Teatrze Powszechnym był jednym z punktów uroczystego zakończenia sezonu przez mistrza Polski - PGE Skrę Bełchatów.

Tradycyjnie już szefowie bełchatowskiego klubu po zakończeniu sezonu uroczyście dziękują sponsorom, zawodnikom, trenerom. W tym roku okazji było więcej, bo po trzech latach ze Skrą żegnał się trener Daniel Castellani . Pod jego wodzą drużyna zdobyła trzy złote medale mistrzostw Polski i dwukrotnie Puchar Polski. Od poniedziałku Argentyńczyk jest oficjalnie selekcjonerem reprezentacji naszego kraju.

 

Wzruszony Castellani mówił, że w Bełchatowie spędził trzy wspaniałe lata. Dziękując prezesowi Skry Konradowi Piechockiemu , podkreślał, że Skra jest znakomicie zorganizowanym klubem, dzięki czemu praca była przyjemnością. Nowym trenerem został Jacek Nawrocki, który pomagał Castellaniemu, a wcześniej Ireneuszowi Mazurowi . Od szefów dostał słonia z podniesioną trąbą. – To na szczęście – mówił Piechocki. Nawrocki odpowiada, że szczęście jest potrzebne, ale ważniejsza jest praca. 

Choć rozgrywki ligowe zakończyły się ponad dwa tygodnie temu, to do Łodzi przyjechali niemal wszyscy zawodnicy. Zabrakło tylko Miguela Falaski , który przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Hiszpanii. Za to Stephane Antiga dzień po zdobyciu tytułu poleciał do Francji, ale w sobotę wrócił i najpierw wziął udział w festynie w Mykanowie (Skra pokonała reprezentację polityków w meczu… piłki nożnej), a we wtorek był na podsumowaniu sezonu. Specjalnie dla niego, a także Janne Heikkinena i Castellaniego, "Szalone nożyczki" były tłumaczone na język włoski.

 

Podczas podziękowania zawodnikom okazało się, że Daniel Pliński , środkowy Skry, nie ma medalu za ostatnie mistrzostwo Polski. – Po meczu oddał go kibicowi Resovii, który jest bardzo chory – zdradził tajemnicę prezes Skry.

 

Pliński nie chce o tym mówić. – Nie potrzebuję rozgłosu. Zrobiłem to dla tego człowieka. A złoto jeszcze zdobędę – kończy. Okazało się, że nie będzie musiał czekać roku, bo dostał taki sam medal od prezesa Piechockiego.

 

W imieniu zawodników dziękował Mariusz Wlazły . Stwierdził, że to wielka przyjemność być kapitanem takiej drużyny jak Skra. Siatkarze dostali upominki od władz Bełchatowa, starostwa i klubu. Największe zainteresowanie wzbudzały albumy ze zdjęciami z meczów ligowych i pucharowych – każdy dostał swoje fotografie. Były też życzenia przynajmniej podwojenia dorobku, czyli kolejnych pięciu złotych medali, oraz sukcesów w Lidze Mistrzów.

 

*Autorem tekstu jest Jarosław Bińczyk (Gazeta Wyborcza)

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved