Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Natalia Nuszel nową zawodniczką Trefla

Natalia Nuszel nową zawodniczką Trefla

fot. archiwum

Natalia Nuszel jest pierwszą zawodniczką, która po awansie do pierwszej ligi siatkówki kobiet zasiliła zespół gdyńskiego Trefla. Aktualnie przebywa na zgrupowaniu uniwersjadowej reprezentacji Polski i do nowych koleżanek klubowych dołączy dopiero w połowie lipca

Nuszel występuje jako przyjmująca, choć w karierze zdarzało jej się także zastępować kontuzjowane koleżanki na środku siatki. Jest wychowanką Gedanii Gdańsk i z tym klubem była związana przez całą dotychczasową karierę. Zaledwie dwudziestoletnia dziś zawodniczka już w 2004 roku została dołączona do kadry pierwszego zespołu. Z tym klubem zdobywała medale Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Zdarzało jej się również odbierać nagrody dla najlepszej zawodniczki w meczach Plusligi Kobiet (czy wcześniej LSK).

Bardzo się cieszę z faktu, że Natalia podpisała kontrakt z Treflem – powiedział Rafał Murczkiewicz, drugi trener gdyńskiej drużyny – Mimo młodego wieku jest już doświadczoną zawodniczką, która przez dwa ostatnie sezony regularnie rywalizowała z najlepszymi siatkarkami w Pluslidze Kobiet.

Według oficjalnych statystyk dwudziestoletnia siatkarka mierzy 180 cm i waży 65 kg. W ataku łapie piłkę na wysokości 298 cm. W poprzednim sezonie w rozgrywkach Plusligi Kobiet zdobywała średnio 6,4 punktu na mecz.Popularna „Muszla” przebywa obecnie w Szczyrku na zgrupowaniu prowadzonej przez Rafała Błaszczyka drugiej reprezentacji Polski. Wraz z innymi młodymi siatkarkami przygotowuje się do startu w XXV Letniej Uniwersjadzie, która w lipcu zostanie rozegrana w Belgradzie. W przyszłości zawodniczki z tej drużyny mają wspomagać pierwszą drużynę narodową. – Cieszę się, że Natalia została dostrzeżona przez trenera Jerzego Matlaka i oddelegowana do kadry B – stwierdził Edward Pawlun, szkoleniowiec Trefla – Mam nadzieję, że po zakończeniu Uniwersjady pomoże naszej drużynie w jak najlepszych wynikach w następnym sezonie.

źródło: treflsport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved