Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Na nowy sezon Avia ma na razie trzech graczy

Na nowy sezon Avia ma na razie trzech graczy

x - [stare] Avia Świdnik
fot. archiwum

Zaledwie trzech zawodników liczy obecnie kadra Avii Świdnik. Większość graczy zadeklarowała chęć pozostania w klubie, jednak wczoraj nie doszło do podpisywania umów, choć wieczorne spotkanie siatkarzy z władzami klubu miało temu służyć.

Daliśmy sobie jeszcze tydzień ze względu na rozbieżności, ale i oferty z innych klubów – informuje Krzysztof Lemieszek , trener zespołu.

Podpisy na nowych kontraktach złożyli: środkowy Michał Baranowski , libero Mariusz Kowalski i atakujący Wojciech Pawłowski . Wszyscy w świdnickim klubie będą występować przez najbliższe dwa lata. – Jestem w stu procentach zadowolony z wynegocjowanego kontraktu – nie kryje Kowalski. – Moje wynagrodzenie zostało trochę obniżone w stosunku do sezonu ubiegłego, ale tak zadecydowaliśmy. Najważniejsze było to, że umowa została zawarta na dwa lata, bo chciałbym w Świdniku zakończyć przygodę z siatkówką.

Kowalski w minionym sezonie był wyróżniającym się zawodnikiem, tak samo jak Baranowski i Pawłowski, dlatego od nich trener Krzysztof Lemieszek zaczął kompletować skład. – Każdy z tych zawodników zasłużył swoją grą, aby zostać w klubie – komentuje szkoleniowiec. – Teraz musimy skompletować do końca skład. Mam nadzieję, że wszystko zakończy się w następnym tygodniu.Do wymienionej trójki graczy wczoraj wieczorem mieli dołączyć kolejni. Jednak do podpisania żadnej umowy nie doszło. Swoją chęć pozostania w klubie wyrazili jednak Marcin Kurek , Jakub Guz , Przemysław Golec i Marcin Jarosz . Nadal do porozumienia w sprawie nowych kontraktów nie doszli Zbigniew Żurek , Maciej Gorzkiewicz i Bartosz Węgrzyn . Dzisiaj natomiast rozmowy rozpocznie środkowy Marcin Malicki . W przyszłym sezonie nie zobaczymy w Avii Dominika Wójcickiego , który dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy.

*Autorem tekstu jest Kamil Balcerek

źródło: Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2017 Strefa Siatkówki All rights reserved