Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Na nowy sezon Avia ma na razie trzech graczy

Na nowy sezon Avia ma na razie trzech graczy

fot. archiwum

Zaledwie trzech zawodników liczy obecnie kadra Avii Świdnik. Większość graczy zadeklarowała chęć pozostania w klubie, jednak wczoraj nie doszło do podpisywania umów, choć wieczorne spotkanie siatkarzy z władzami klubu miało temu służyć.

Daliśmy sobie jeszcze tydzień ze względu na rozbieżności, ale i oferty z innych klubów – informuje Krzysztof Lemieszek , trener zespołu.

Podpisy na nowych kontraktach złożyli: środkowy Michał Baranowski , libero Mariusz Kowalski i atakujący Wojciech Pawłowski . Wszyscy w świdnickim klubie będą występować przez najbliższe dwa lata. – Jestem w stu procentach zadowolony z wynegocjowanego kontraktu – nie kryje Kowalski. – Moje wynagrodzenie zostało trochę obniżone w stosunku do sezonu ubiegłego, ale tak zadecydowaliśmy. Najważniejsze było to, że umowa została zawarta na dwa lata, bo chciałbym w Świdniku zakończyć przygodę z siatkówką.

Kowalski w minionym sezonie był wyróżniającym się zawodnikiem, tak samo jak Baranowski i Pawłowski, dlatego od nich trener Krzysztof Lemieszek zaczął kompletować skład. – Każdy z tych zawodników zasłużył swoją grą, aby zostać w klubie – komentuje szkoleniowiec. – Teraz musimy skompletować do końca skład. Mam nadzieję, że wszystko zakończy się w następnym tygodniu.Do wymienionej trójki graczy wczoraj wieczorem mieli dołączyć kolejni. Jednak do podpisania żadnej umowy nie doszło. Swoją chęć pozostania w klubie wyrazili jednak Marcin Kurek , Jakub Guz , Przemysław Golec i Marcin Jarosz . Nadal do porozumienia w sprawie nowych kontraktów nie doszli Zbigniew Żurek , Maciej Gorzkiewicz i Bartosz Węgrzyn . Dzisiaj natomiast rozmowy rozpocznie środkowy Marcin Malicki . W przyszłym sezonie nie zobaczymy w Avii Dominika Wójcickiego , który dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy.

*Autorem tekstu jest Kamil Balcerek

źródło: Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved